۳۰ مقر مرزبانی گیلان در خط مقدم مقابله با قاچاق کالا؛ ارتقاء عملکرد مرزبانی نیازمند هوشمندسازی تجهیزات است

فرمانده مرزبانی گیلان با اشاره به آمادگی بیش از ۳۰ مقر مرزبانی در مناطق ساحلی دریای خزر برای مقابله با قاچاق کالا گفت: ارتقاء عملکرد مرزبانی استان نیازمند هوشمندسازی تجهیزات است.
عصر کاسپین/ سردار سرتیپ دوم سهراب سجادی امروز در نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با فرماندهان انتظامی و مرزبانی گیلان اظهار داشت: بیش از ۳۰ مقر مرزبانی در مناطق ساحلی دریای خزر برای مقابله با قاچاق کالا و دیگر تهدیدات احتمالی در آمادگی کامل هستند.

فرمانده مرزبانی استان گیلان با اشاره به ضرورت به‌کارگیری تجهیزات الکترونیکی در جهت افزایش ضریب امنیت و ارتقاء عملکرد مرزبانی خاطرنشان کرد: استفاده و راه‌اندازی تجهیزات الکترونیکی از جمله دوربین‌های مداربسته، حرارتی و دستگاه‌های ایکس‌ری در مرزهای استان ضروری است.

سردار سجادی مقابله با تهدیدات قاچاق کالا در مرزها و نقاط حساس استان را ضروری دانست و بیان داشت: ارتقاء عملکرد نیروهای مرزبانی در نقاط ساحلی و مرزهای استان در گرو هوشمندسازی امکانات و افزایش تجهیزات کنترلی برای مقابله با تهدیدات است.
فرمانده انتظامی استان گیلان نیز در این جلسه امنیت را موضوعی مهم، گسترده و چندوجهی دانست و اظهار داشت: از آنجا که ضریب امنیت در بستر تعامل جمعی افزایش می‌یابد بنابراین پلیس از امکانات و تجهیزات موجود برای خدمت به مردم استفاده‌ می‌کند و خدمت به مردم را اولویت اصلی خود می‌داند.

سردار عزیزالله ملکی به تلاش مجاهدانه ماموران پلیس در بخش‌های مختلف اشاره کرد و ابراز داشت: این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها به‌منظور حفظ و ارتقاء نظم و امنیت عمومی انجام می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس نیز در این جلسه آسایش و امنیت جامعه را مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای پلیس و فرهنگ غنی گیلانیان دانست و اظهار داشت: ارتقاء عملکرد پلیس در حوزه ارتقاء امنیت و جلب اعتماد عمومی نیازمند امکانات زیربنایی و هوشمند‌سازی لوازم کنترلی است.

احمد دنیامالی امنیت اجتماعی استان گیلان را نسبت به دیگر استان‌ها مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: برای مجموعه ناجا باید اعتباراتی در قوانین سالانه بودجه کل کشور لحاظ شود و این کار با تلاش و اراده نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی می‌تواند محقق شود.

بررسی توانمندی‌های نیروی انتظامی در عرصه حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی، کاهش معضلات ترافیکی، نحوه پیگیری تخلفات و سرقت‌های اینترنتی و مجازی، افزایش سطح ایمنی جاده‌ها، برخورد با سارقان، متخلفان و اخلالگران نظم عمومی از جمله موضوعاتی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

لزوم تجهیز پاسگاه‌ها و کلانتری‌های انتظامی، تجهیزات خودرویی و ارتقاء زیرساخت‌ مقرهای مرزبانی در ساحل نیز از دیگر موضوعاتی بود که در نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه هر یک از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به ضرورت حمایت بیشتر از نیروی انتظامی استان تاکید کردند و پیگیری محدودیت‌های پیش روی آن‌ها را نیازمند تخصیص اعتبارات در بودجه امسال اعلام کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =