تأمین بخش قابل توجهی از بازار روغن از طریق بندر کاسپین گیلان/ بنادر شمال ‌قابلیت تأمین کل نیاز بازار روغن کشور را دارد

سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر منطقه آزاد بندرانزلی با اشاره به تأمین بخش قابل توجهی از بازار روغن توسط بندر کاسپین گفت: بنادر شمال کشور قابلیت تأمین کل نیاز بازار روغن کشور را دارند و زیرساخت‌های این کار فراهم است.

عصر کاسپین/ رحیم شوقی با اشاره به میزان واردات روغن از طریق بندر تجاری کاسپین اظهار داشت: در راستای تأمین نیاز روغن‌ مصرفی کشور، محموله های مختلف روغن خوراکی از طریق این مجتمع بندری وارد کشور شده تا کالای روغن در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر منطقه آزاد تجاری و صنعتی بندرانزلی با بیان اینکه ظرفیت مخازن بندر تجاری کاسپین پُر است و این مخازن روزانه تخلیه می‌شود ابراز داشت: این مخازن توسط بخش خصوصی احداث شده و از تیرماه ۹۷ تاکنون به‌طور میانگین روند واردات از طریق بیش از ۵۴ کشتی انجام شد.

شوقی با اشاره به تخلیه حدود ۵ هزار و ۴۰۰ تُن روغن خوراکی اخیراً در بندر تجاری کاسپین بیان داشت: هر یک از کشتی‌ها از ظرفیت حمل کالا تا حدود ۵ هزار تُن برخوردار هستند و امروز بخش قابل قبولی از سهم بازار روغن از طریق بندر کاسپین تامین می‌شود.
وی اظهار داشت: در این مسیر سرمایه‌گذاران مختلفی هستند که از طریق بنادر شمال کشور و بندر تجاری‌ کاسپین همواره اقدام به خرید و واردات کالای روغن خوراکی می‌کنند تا نیاز مصرف‌کنندگان ایرانی و شمال کشور در این زمینه تامین شود.

سرپرست معاونت امور بندری و حوزه خزر منطقه آزاد تجاری و صنعتی بندرانزلی با اشاره به برخی مشکلات ارزی تصریح کرد: اگر با مشکلات ارزی مواجه نباشیم همین بندر کاسپین و بنادر شمال کشور می‌توانند به‌تنهایی کل نیاز بازار روغن را در کشور تامین کنند و زیرساخت‌های لازم نیز برای این کار فراهم است.

مشکلات عرضه روغن در سطح بازار طی هفته‌های اخیر باعث شده تا مردم در تأمین و خرید این کالا با مشکل روبه‌رو شوند از طرفی برخی تولیدکنندگان نیز دلیل این اختلال را نبود مواد اولیه و حتی تامین ارز موردنیاز برای واردات روغن خام عنوان کردند.

بنادر شمال کشور امروزه با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در این بنادر از ظرفیت بالایی برای تامین روغن خوراکی مردم در سطح کشور و گیلان و همچنین امتیاز واردات روغن خام و تامین مواد اولیه آن برای کارخانجات برخوردارند.

طبق آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان گیلان، قرار است وزارت صمت ۶۴۰ تُن روغن به استان گیلان اختصاص دهد تا کمبود ۴۰ تُنی روزانه روغن در بازار استان جبران شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =