رتبه ششم گیلان در فضای کسب و کار؛ اطلس سرمایه‌گذاری استان به‌روز‌رسانی می‌شود

استاندار گیلان با اشاره به رتبه ششم گیلان در فضای کسب و کار گفت: انتظار داریم شاهد تقویت سرمایه‌گذاری و به‌روز‌رسانی اطلس سرمایه‌گذاری استان باشیم.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع عصر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با اشاره امضای تفاهم‌‌نامه استانداری گیلان با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار داشت: امروز با مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی مواجه هستیم و مهم‌ترین استراتژی برای توسعه اقتصادی تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است.

استاندار گیلان با اشاره به نامگذاری شعار جهش تولید در سال ۹۹ خاطرنشان کرد: دولت با همین رویکرد از ابتدای سال تلاش کرد تا با برنامه‌ریزی مناسب و اقدامات‌ اجرایی، امورات اجتماعی و اقتصادی را پیش ببرد.

زارع با بیان اینکه استان گیلان ظرفیت‌های گوناگونی در بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی دارد افزود: با وجود فشارهای حداکثری استکبار اما با تلاش مردم، فعالان اقتصادی و جوانان توفیقات زیادی در زمینه‌های مختلف حاصل شد اما باید بتوانیم با تلاش مضاعف زمینه شکوفایی استان را فراهم کنیم.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به ضرورت تقویت سرمایه‌گذاری داخلی گفت: استان گیلان در فضای کسب و کار دارای رتبه ششم است و در کنار آن باید بتوانیم اطلس سرمایه‌گذاری استان را به‌روز‌رسانی کنیم.

وی اقدامات ارزشمند ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه‌های مختلف و انعقاد تفاهمنامه با این ستاد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال مقدمات کار فراهم شود البته شغل‌هایی که از افتتاح این طرح‌ها حاصل می‌شود پایدار است و امیدواریم شاهد تک رقمی شدن نرخ بیکاری در گیلان باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۰ هزار طرح در عرصه‌های مختلف حمایتی، عمرانی و بهداشتی در قالب تفاهمنامه مذکور در استان اجرا می‌شود گفت: برای این طرح‌ها حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال تومان هزینه می‌شود و ۶۰ هزار اشتغال نیز با مشارکت دولت و همکاری دستگاه‌های اجرایی در ۱۶ شهرستان گیلان ایجاد می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه گیلان در زمستان سال ۹۸ در شاخص کسب و کار در مقایسه با سایر استان‌ها رتبه ششم را دارد گفت: هر ۳ عامل مربوط به متناسب و نامناسب بودن مولفه‌های کسب و کار در گیلان و کشور مشابه است.

سیدرضا عظیمی پیگیری و پایش مصوبات هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را مورد اشاره قرار داد و افزود: برگزاری جلسات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برای رفع موانع سرمایه گذاری و تهیه اطلس سرمایه گذاری را در دستور کار داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 3 =