ابراز خرسندی ناظر عالی وزیر بهداشت از اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در گیلان/ پیشرفت ۲۷ درصدی گیلان در اجرای طرح شهید سلیمانی

0 15

صبح امروز نشست مدیریت و مبارزه با بیماری ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر سیما سادات لاری – معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت، سردار محمد عبدالله پور- فرمانده سپاه قدس گیلان، دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از معاونین و مدیران ستادی دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

عصر کاسپین/ دکتر سیما سادات لاری، ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمال کشور ، در این نشست، با اشاره به تلاش‌های وزارت بهداشت در جهت مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: سیستم سلامت در بحران کرونا سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شده، با این حال در تولید واکسن نیز به‌خوبی پیش رفته و امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با بیان اینکه اوج و بلوغ مدیریت بیماری کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی در حال شکل گرفتن است، افزود: روحیه شهید سلیمانی، خالصانه خدمت کردن و عشق به مردم بود و اکنون مزیّن شدن این طرح به نام شهید سلیمانی موجب شده تا همه بیشتر کمک کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت از پیشرفت‌های حاصل شده در گیلان به جهت اجرای طرح شهید سلیمانی ابراز خرسندی کرد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و معاون بهداشتی دانشگاه، نقشه راه خوبی برای پیشبرد طرح دارند و اکنون نتیجه آن ملموس و پیشرفت‌ها مشخص است.

دکتر لاری با بیان اینکه وزیر بهداشت و سپاه، شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و هیچ مأموریتی جز کنترل و قطع ویروس ندارند، خاطرنشان کرد: هم‌دلی پیش‌آمده و نقشه راه تبیین شده، قابل‌تقدیر و امیدوارکننده است.

وی از تقویت بنیه و سرمایه‌های اجتماعی در کشور با اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و تصریح کرد: مسوولان کشور و نظام، تمام توان خود را به کارگرفته اند تا طرح شهید سلیمانی به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمال کشور، از روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در استان‌های شمالی خبر داد و گفت: با توجه به سرد شدن هوا و عدم تهویه کافی در منازل، منجر به انتشار و اشاعه ویروس بیش‌ازپیش شده است.

طرح شهید سلیمانی با وحدت و همدلی موفق خواهد بود

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در بحران کرونا، پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار کرد: با استقرار دو هزار و ۷۶ پایگاه مقاومت در استان ، شناسایی، آموزش و بیماریابی کرونایی برای بسیجیان بسیار آسان است.

وی یاد آور شد: در هر خانه یک نفر به‌عنوان مسئول کرونا انتخاب و آموزش داده‌ می شود. همچنین چند شماره تماس از ۴۰۳۰ و مراقبین بسیج در اختیار آنها قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل، سریعاً تماس بگیرند.

فرمانده سپاه قدس گیلان مراقبت از بیماران و حمایت از آسیب‌پذیران را در طرح شهید سلیمانی مورد تأکید قرارداد و گفت: سپاه، علاوه بر تأمین غذای بیماران نیازمند در این طرح، توجه نسبتاً مطلوبی به آسیب‌پذیران بیمار در این طرح دارد و گاهاً، حداقل حقوق موردنیاز خانوار را در مدت‌زمان معین پرداخت می‌کند.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه سپاه علاوه بر بیماریابی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ملزومات بهداشتی و حفاظت فردی خانوارها را نیز تأمین می‌کند، گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۲۵ تب‌سنج نیز به جهت اعتمادسازی و تب‌سنجی مردم استان توسط گروه‌های عملیاتی خریداری‌شده و در اختیارشان قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با وحدت، همدلی و به‌دوراز حاشیه‌نگاری موفق خواهد بود، گفت: بیش ازآنچه در توان کادر سلامت است، مردم و بسیجیان در میدان پای‌کار هستند و هیچ خانواری در سطح استان از غربالگری، پنهان نخواهد ماند.

فرمانده سپاه قدس گیلان از تعطیل شدن تمامی بخش‌ها و حوزه‌های خدمات‌رسانی این نهاد انقلابی خبر داد و گفت: سپاه هیچ کاری مهم‌تر از کنترل شیوع کرونا ندارد و در این زمینه هیچ کمبود نیروی نداریم و باقدرت این طرح را اجرا خواهیم کرد.

طرح شهید سلیمانی موجب همدلی و هم‌افزایی همه‌جانبه شده است

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، اجرای طرح شهید سلیمانی به جهت بیماریابی را حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: مزیّن شدن طرح غربالگری به نام شهید سلیمانی، موجب همدلی و هم‌افزایی همه نیروها در استان شده است.

وی با اشاره به همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با علوم پزشکی جهت اجرای موفق‌تر طرح شهید سلیمانی، افزود: سپاه و بسیج در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا با کادر سلامت همراه بود و این همراهی هنوز ادامه دارد و امیدواریم ویروس کرونا در این استان، بیش از پیش‌ کنترل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزارنفری استان، گفت: تا کنون بالغ‌بر۶۰۰ هزار نفر از جمعیت گیلان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند.

دکتر سالاری با اشاره به فعالیت گروه‌های همکار در طرح شهید سلیمانی، افزود: با توجه به گذشت ۵ روز از اجرای طرح شهید سلیمانی، دو هزار و ۳۹۱ گروه همکار و ۶ هزار و ۷۷۳ داوطلب بسیجی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری می‌کنند.

وی از پیشرفت ۲۷ درصدی گیلان در اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی خبر داد و گفت: یک هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح، مشکوک و ۶۲ درصد آن‌ها توسط پزشک ویزیت شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از ۴۳ درصد افراد ویزیت شده ، نمونه‌گیری نیز شده، گفت: تست کرونای ۱۹ درصد از افراد نمونه‌گیری شده، مثبت شده است.

دکتر سالاری با بیان اینکه ۷۵ درصد موارد مشکوک ویزیت شده توسط پزشک، تحت قرنطینه خانگی قرارگرفته‌اند، گفت: مواد مثبت کووید۱۹ به‌صورت ۱۰۰ درصدی تحت مراقبت قرار دارند.

وی با بیان اشاره به وضعیت سایر بیماران غربال‌شده در طرح شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد موارد مشکوک شناسایی‌شده سالمند بوده و ۱۳ درصد نیز بیماری زمینه‌ای داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان علت موفقیت گیلان در طرح شهید سلیمانی را همراهی بسیج و سپاه با کادر سلامت دانست و گفت: بسیج و سپاه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا نیز همراهی بسیار خوبی با ما داشتند و خدماتشان تقریباً چند برابر کادر سلامت است.

در این نشست دکتر آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دو تن از مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌ها به ارائه گزارش پرداختند.

گفتنی است ؛ در این نشست مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان ۱۶ گانه شهرستانها نیز حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − یک =