استاندار گیلان: “بخش خصوصی” برای ایجاد اشتغال در معادن حمایت می‌شود

0 18

استاندار گیلان گفت: حمایت از بخش خصوصی در راستای تقویت ظرفیت‌های اشتغال در معادن ضروری است.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع در جلسه شورای معادن استان گیلان اظهار داشت: افزایش سطح تعاملات اجتماعی و تعامل با جوامع محلی از سوی بهره‌برداران معادن باید افزایش یابد.

استاندار گیلان و رئیس شورای معادن استان با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود در حوزه معادن باید مورد توجه قرار گیرد اعلام کرد: تکلیف معادن راکد و فعال شدن آنها باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان افزود: حمایت از بخش خصوصی در راستای تقویت ظرفیت‌های اشتغال و نیز تسهیل امور بهره‌برداران معادن و همکاری با آنان در چارچوب قانون، باید مورد توجه‌ فرمانداران و روسای ادارات شهرستانی باشد.
رئیس شورای معادن استان گیلان گفت: باید از ظرفیت‌های قانونی در جهت عمران و آبادانی روستاها و جبران خسارت به زیرساخت‌ها از محل، تا یک درصد فروش مصالح برداشتی از معادن، در جهت رضایتمندی ساکنان و مجاوران این بخش استفاده شود.
زارع همچنین با اشاره به تفاوت گیلان با استان‌های دیگر از منظر لزوم حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: در کنار اجرای طرح احیای معادن متروکه، باید با نهال‌کاری و جنگل‌کاری از سیمای طبیعی استان صیانت و حفاظت کنیم.

کوچکی‌نژاد و گودرزوند نمایندگان رشت و رودبار در مجلس نیز در این نشست هر کدام به بیان نظرات خود در زمینه توجه به اشتغال موجود در معادن استان و نیز فعال‌شدن معادن راکد و نیمه‌فعال و حمایت از بهره‌برداران در چارچوب‌های قانونی پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − پنج =