لاری عنوان کرد؛ توصیه هایی برای مبتلایان به HIV در ایام کرونا

0 25

سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با وضعیت افراد مبتلا به HIV در کشور، نکاتی را متذکر شد.

عصر کاسپین/ سیما سادات لاری، با اشاره به روز جهانی ایدز، گفت: هنوز سوالات متعددی در زمینه عوارض کووید ۱۹ در HIV وجود دارد و مطالعات بیشتری نیاز است تا بتوان اظهار دقیق‌تری در این زمینه انجام داد.

وی افزود: البته به طور کلی به نظر می‌رسد که مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در افرادی که با HIV زندگی می‌کنند با سایر افراد تفاوت چندانی ندارد و عملاً عواملی که افراد عادی را مستعد خطر و عوارض شدیدتر بیماری کرونا می‌کند، مواردی مانند سن بالا، چاقی، داشتن بیماری زمینه‌ای و…، در افراد مبتلا به HIV نیز صادق است.

لاری ادامه داد: شکی نیست که برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ باید سیستم ایمنی فرد تقویت شود. بنابراین توصیه ما به بیماران مبتلا به HIV در این دوران این است که مصرف داروهای ضد رترو ویروسی را (داروهایی هستند که برای درمان عفونت با گروه رتروویروس‌ها عمدتاً برای درمان عفونت ویروس نقص ایمنی اکتسابی یا ویروس ایدز به کار می‌روند) به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند. زیرا مصرف این داروها تأثیر بسزایی در حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی این افراد دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: مبتلایان به HIV به طور منظم ورزش کنند، رژیم غذایی سالم و متوازن در پیش گیرند و ضمن پرهیز از هرگونه استرس و اضطراب، استراحت و خواب کافی و مطلوب داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شش =