مهار آتش‌سوزی و تخریب کوره‌های زغال در آستارا

نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا آتش‌سوزی یک واحد مسکونی را مهار و ماموران منابع طبیعی این شهرستان، ۲ کوره تولید زغال را در جنگل‌ها تخریب کردند.

عصر کاسپین/ سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا روز چهارشنبه اظهار کرد: آتش سوزی منزل مسکونی، قبل از ظهر امروز در خیابان اسکله روی داد و ۲ آتش نشان با یک خودروی آتش نشانی آن را مهار کردند.

بابک لطف جویی ادامه داد: علت آتش سوزی نشت گاز بخاری بود و در این حادثه به بخشی از ساختمان و اسباب و اثاثیه آن خسارت وارد شد و خوشبختانه خسارت جانی نداشت.

وی گفت: آتش نشانی آستارا با ۱۸ نیروی انسانی و هشت خودروی سنگین، نیمه سنگین، امداد و آب رسان فعالیت می‌کند و شهروندان در موقع آتش سوزی، نشانی دقیق محل حادثه را ارائه و با حفظ نظم و آرامش، عوامل آتش نشانی را در مهار حادثه یاری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا هم اظهار کرد: ۲ دهنه کوره غیرمجاز زغال، روز گذشته در ارتفاعات جنگلی روستای بهارستان مشاهده و تخریب و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مقام قضایی معرفی شد.

نسرین غزنوی یادآور شد: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است و حفاظت از انفال و منابع ملی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی تعریف شده و همگان باید در صیانت از طبیعت کوشا باشیم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =