نظارت‌ها بر بازار استان گیلان در آستانه شب یلدا تشدید می‌شود

معاون سازمان صمت استان گیلان گفت: نظارت‌ها بر بازار گیلان در آستانه شب یلدا برای جلوگیری از گرا‌ن‌فروشی تشدید می‌شود.
عصر کاسپین/ مهدی نقدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح نظارتی شب یلدا برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در آستانه شب یلدا روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه آغاز شده و تا یکشنبه ۳۰ آذر ادامه دارد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت گیلان گفت: محصولاتی مانند آجیل، میوه، شیرینی‌جات و هندوانه از جمله کالاهایی است که در طرح نظارتی بازرسان در قالب گشت مشترک با ماموران تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اتحادیه صنفی و بازرسان سازمان صمت استان مورد رصد قرار می‌گیرند.

وی افزود: همه عمده فروشی‌ها و خرده فروشی‌ها توسط بازرسان مورد نظارت قرار می‌گیرند؛ با هماهنگی تعزیرات حکومتی استان تصمیم داریم تا رسیدگی و صدور رای برای متخلفان شناسایی شده در اسرع وقت انجام شود تا مردم و شهروندان نیز روند بازدید و نظارت را به خوبی مشاهده کنند.
نقدی تصریح کرد: متاسفانه برخی از واحدهای صنفی قیمت مصوب را رعایت نمی‌کنند در حال حاضر در گیلان ۱۰۵ هزار واحد صنفی داریم تعدادی از این واحدها قانون شکنی کرده و کالاها را با قیمت مصوب عرضه نمی‌کنند؛ با توجه به اینکه تعداد واحدهای صنفی زیاد است از شهروندان و مردم می‌خواهیم تا در قالب ناظران افتخاری به ما کمک کنند.
معاوت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت گیلان گفت : شهروندان به محض مشاهده واحدهای صنفی متخلف که قیمت‌گذاری صحیح را رعایت نمی‌کنند مراتب را از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا سامانه تلفنی ۱۳۵ تعزیرات حکومتی به ما اطلاع دهند.

وی افزود: در طول یک ماه اخیر ۸ هزار و ۲۳۵ بازرسی از واحدهای صنفی داشتیم که از این تعداد بازرسی ۷۸۰ واحد صنفی متخلف شناسایی و برای آن‌ها تشکیل پرونده داده شد؛ براساس قانون متخلفان این حوزه ملزم به پرداخت جریمه نقدی می‌شوند و چنانچه شاهد تکرر تخلف توسط آن‌ها باشیم نسبت به پلمپ واحد صنفی اقدام می‌کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =