نقش‌آفرینی دانشجویان علوم پزشکی گیلان در کمک به همنوعان؛ توان بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی قابل توجه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نقش‌آفرینی دانشجویان علوم پزشکی در کمک به همنوعان اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت عظیم تشکل‌های بسیجی در جهت کاهش شیوع کرونا مورد توجه است.
عصر کاسپین/ ارسلان سالاری عصر امروز در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی به اجرای طرح بزرگ سردار شهید سلیمانی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت همگان برای بیماریابی، نظارت و حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در این طرح ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضرورت اقناع‌سازی افکار عمومی در جهت اجرای طرح مذکور خاطرنشان کرد: دانشجویان علوم پزشکی نیز با حضور مستمر در مراکز درمانی، ایجاد پویش‌های مختلف در زمینه مقابله با کرونا و همچنین با کمک به همنوعان خود در عرصه مقابله با کرونا نقش‌آفرین بودند.

سالاری ضمن تبریک روز بسیج به تمام فعالان این عرصه خاطرنشان کرد: بسیجیان از آغازین روزهای شیوع کرونا تا امروز نقش موثری در جهت مقابله با این بیماری در جامعه داشتند و با ایثار و ازخودگذشتگی و حضور مستمر خود نقش‌آفرینی کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان علوم پزشکی در طرح شهید سلیمانی ابراز داشت: در طرح بزرگ شهید سلیمانی می‌توان از توان دانشجویان علوم پزشکی از جمله دانشجویان ترم‌های بالا در رشته پزشکی و پرستاری استفاده کرد.

سالاری همکاری دانشجویان رشته پزشکی و پرستاری استان در طرح عملیاتی و خانه محور شهید سلیمانی با توجه به تعطیلی مراکز آموزشی و دانشکده‌ها را اثرگذار دانست و گفت: استفاده از ظرفیت عظیم تشکل‌های بسیجی نیز در جهت کاهش شیوع کرونا مورد توجه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: دو رویداد مهم یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت اجرا می‌شود.

فردین مهرابیان با اشاره به دو رویداد مذکور خاطرنشان کرد: خوشبختانه با وجود تعطیلات اما دانشجویان با استفاده از فضای مجازی و به‌صورت مجازی برای شرکت در این جشنواره اقدام کردند و تلاش‌های زیادی در این زمینه در حال انجام است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به درخشش دانشگاه علوم پزشکی در جشنواره‌های فرهنگی افزود: با توجه به عدم حضور دانشجویان در دانشگاه به‌دلیل شرایط کرونا اما فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی به صورت مجازی اجرا می‌شود که مورد استقبال دانشجویان نیز قرارگرفت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی در شرایط کرونا اظهار داشت: اجرای برنامه فرهنگی برای دانشجویان در شرایط فعلی و استفاده از فضای مجازی در این مسیر باید مورد توجه باشد.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین علی اسماعیلی به ضرورت استفاده از فضای مجازی جهت مشارکت فعالانه دانشجویان تأکید کرد و گفت: درحال حاضر امکان حضور دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی و ورزشی به‌صورت فیزیکی وجود ندارد اما می‌توان از ظرفیت فضای مجازی برای اجرای برنامه‌ها استفاده کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =