بازداشت اعضای باند کشوری جعل کارت‌های بانکی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از بازداشت اعضای باند کشوری جعل کارت‌های بانکی در فردیس خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰ نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شده‌اند.

عصر کاسپین/ حسین ناصرخاکی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از بازداشت اعضای باند کشوری جعل کارت‌های بانکی در فردیس خبر داد و گفت: اعضای باند ۷ نفره کلاهبرداری که با اجاره یک مغازه میوه فروشی، با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی تعدادی از شهروندان کرده و حدود ۱۰ میلیارد ریال از این طریق کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس افزود: این پرونده زمانی مورد پیگیری قرار گرفت که ۵۰ نفر از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس مراجعه و اعلام داشتند که در حالی که کارت بانکی آن‌ها در اختیار خودشان بوده، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان این که بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برداشت‌های صورت گرفته از حساب مالباختگان به صورت اینترنتی نبوده و متهم یا متهمان به صورت فیزیکی اقدام به خالی کردن حساب‌ها از طریق انتقال کارت به کارت، خرید طلا و ارز کرده‌اند، که شک ماموران برای کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق دستگاه اسکیمر به یقین تبدیل شد.

ناصرخاکی با بیان این که در ادامه تحقیقات مشخص شد که همه مالباختگان حدود دو ماه پیش اقدام به خرید از یک مغازه میوه فروشی کرده بودند و از آن طریق کارت بانکی آن‌ها کپی شده است، ادامه داد: بلافاصله صاحب مغازه به پلیس فتا احضار و در تحقیقات از وی مشخص شد که او در یک بازه زمانی چند ماهه مغازه را به ۲ نفر زن و شوهر اهل جنوب غربی کشور که با هویت جعلی قرارداد ثبت کرده بودند، اجاره داده است.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس یادآور شد: در ادامه ماموران با هماهنگی قضایی و انجام اقدامات پلیسی ابتدا هویت و مخفیگاه یکی از متهمان را در منطقه تهرانسر شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضایی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهم اصلی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی تجهیزات رایانه‌ای مربوط به کپی کارت‌های بانکی، دو دستگاه دستگاه پوز و حدود ۲۰۰ عدد کارت بانکی را کشف کردند.

وی با اشاره به این که متهمان دستگیر شده به جرم کلاهبرداری اینترنتی در چند استان از کشور (خوزستان، البرز، خراسان رضوی و تهران) تحت تعقیب بوده اند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۰ نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شده اند که ارزش کلاهبرداری از آن‌ها ۱۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان این پرونده تصریح کرد: شهروندان عزیز از قرار دادن کارت بانکی شان در اختیار فروشنده‌های دوره گرد جداً خودداری کنند و حتماً هنگام خرید شخصا اقدام به کشیدن کارت کنند

وی در پایان تصریح کرد: افرادی که احتمالاً از مغازه فوق خرید داشته اند و احتمالا از کارت آن‌ها نیز برداشت شده، جهت شناسایی متهمان و تشکیل پرونده به پلیس فتا شهرستان فردیس واقع در شهرک وحدت مراجعه کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 6 =