جابه‌جایی و خرید و فروش دام زنده بدون پلاک در استان گیلان ممنوع شد

0 25

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گیلان گفت: هر‌گونه جابه‌جایی و خرید و فروش دام زنده فاقد پلاک‌کوبی در گیلان ممنوع است.

عصر کاسپین/ سرهنگ ارحام عفت‌دوست صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان کشفیات پلیس در رابطه با قاچاق چوب در گیلان اظهار داشت: در ۹ ماهی که از سال گذشت ما هزار و ۸۰۵ نفر دستگیری در بحث دسیسه چوب داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان تصریح کرد: امسال در هفته ناجا به‌ منظور مقابله با قاچاق، طرح‌های هدفمندی در این راستا صورت گرفته که امیدواریم با همکاری یگان حفاظت سازمان جنگل‌ به ‌نوعی از قاچاق چوب و کالا در استان جلوگیری کنیم.

عفت‌دوست خاطرنشان کرد: برابر قانون موظف هستیم که تمام چوب‌های قاچاق کشف شده را تحویل منابع طبیعی دهیم و ضمن تشکیل پرونده برای متخلفین، اقدامات قانونی نیر برای آنها اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای پیشگیری از دست‌اندازی قاچاقچیان به چه امکاناتی نیاز داریم افزود: برای حفاظت‌ از جنگل‌ها علاوه بر نیروی انسانی به تجهیزاتی بروز همچون پهباد نیاز داریم که بتوانیم از این طریق تمام تغییراتی که در فیزیک هر منطقه اتفاق می‌افتد را رصد کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان با بیان اینکه یکی از انتظارات شهروندان از نیروی انتظامی مقابله با قاچاق است تصریح کرد: مبارزه با قاچاق از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با جدیت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در نظام اقتصادی برخورد خواهد کرد.

عفت‌دوست افزود: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۱۰ هرگونه موارد مشکوک و ضروری را به ما اطلاع دهند که خوشبختانه تاکنون بسیاری از موارد کشف و شناسایی قاچاق با مشارکت و همراهی مردم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح پلاک‌کوبی دام‌ خاطرنشان کرد: مالکان دام موظف هستند تمام دام‌های خود را پلاک‌کوبی کنند و هر‌گونه جابه‌جایی و خرید و فروش دام زنده و بدون پلاک ممنوع و قاچاق محسوب شده و مشمول قوانین مبارزه با قاچاق قرار خواهند گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =