“رودسر، لنگرود و ماسال”‌ در وضعیت پرخطر کرونایی / ۱۰۲ بیمار جدید در گیلان بستری شدند

0 35

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۳ شهرستان رودسر، لنگرود و ماسال دارای شیب منحنی ابتلای مثبت و در وضعیت پرخطر کرونایی هستند.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳ شهرستان رودسر، لنگرود و ماسال دارای شیب منحنی ابتلای مثبت و در وضعیت پرخطر کرونایی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: همچنین جمعیت کم شهرستان‌های گیلان باعث می‌شود که با بستری شدن تعداد اندکی در بیمارستان‌های این شهرستان‌ها رنگ شهرستان تغییر کند.

وی افزود: نگرانی ما قرمز شدن این شهرستان‌هایی است که در هفته‌های گذشته حتی زرد شده بودند؛ با قرمز شدن این شهرستان‌ها محدودیت‌های کرونایی شدیدتری اجرا شده و کسب و کار مردم با مشکل مواجه می‌شود.
حیدرزاده گفت: نمونه‌گیری در این شهرستان‌ها و همچنین امکانات نمونه‌گیری در سطح استان را افزایش داده برای مردم ۳ شهرستان مذکور نیز تست‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم که به شکل رایگان هر چه سریع‌تر تست شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: اقدامات مذکور به این جهت است که کسانی که دارای تست مثبت هستند نسبت به ایزوله خود اقدام کرده و رسیدگی به این افراد نیز توسط گروه‌های حامی انجام می‌پذیرد.

وی گفت: اگر فردی در تردید است که در تماس با فردی آلوده مبتلا به کرونا شده است یا خیر می‌تواند با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته و یا با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی از محل استقرار مراکز ۱۶ساعته مطلع شده و برای تست به این مراکز مراجعه کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که جهت بررسی و تست این افراد هیچ هزینه‌ای اخذ نمی‌شود و تست‌ها به شکل رایگان انجام می‌شود.

وی افزود: آمار تعداد کل بستری‌شدگان در روزهای اخیر بین ۴۷۰ الی ۴۵۰ نفر بوده که با وجود اینکه آمار از یک ماه پیش کمتر شده اما به هیچ وجه شایسته استان گیلان نبوده و باید به زیر ۱۰۰ کاهش یابد تا وضعیت ثابتی داشته باشیم.

حیدرزاده اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۲ نفر در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شده و از این تعداد ۱۸ نفر به‌دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: با بستری‌های جدید در بخش مراقبت‌های ویژه و نیز بستری‌شدگان قبلی در مجموع اکنون ۱۰۰ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =