فرماندار رشت در جلسه شورای آموزش و پرورش، خبر داد؛ مدارس رشت به شبکه فیبر نوری متصل می شود/تخصیص اعتبار جهت تامین تبلت دانش آموزان بی بضاعت

0 78

فرماندار رشت با بیان اینکه علاوه بر ظرفیت خیرین از ظرفیت کمیته برنامه ریزی جهت تامین تبلت دانش آموزان بی بضاعت، استفاده می شود، افزود: در راستای رفع مشکل ضعف اینترنت مدارس در تلاش هستیم مدارس شهرستان را به شبکه فیبر نوری متصل نماییم‌.

عصر کاسپین/ مهندس علی فتح اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش رشت با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش مهمترین نهاد تربیتی شمرده می شود، افزود: اگر دنبال تمدن سازی و توسعه در جامعه هستیم بایستی نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش شود و فلسفه آموزش و پرورش این است که بتواند پرورش دهنده انسان های تمدن ساز و با توانایی بالا باشد تا این افراد در آینده جامعه را به سمت توسعه سوق دهند.
وی به بحران کرونا ویروس و مشکلات آموزش و پرورش اشاره کرد و اذعان داشت: کرونا ویروس زمینه را فراهم کرد تا بتوانیم در برابر بسیاری از اتفاقات آماده باشیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت، ادامه داد: در این بحران باید با همکاری، همدلی و با بهره گیری از تجهیزات نوین فناوری بتوانیم تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم به گونه ای که به فعالیت های آموزش و بخش مهم آن پرورش، خدشه ای وارد نشود.

فرماندار رشت تصریح کرد: در این بحران همگان بایستی مشارکت داشته باشند و در حوزه آموزش و پرورش از صاحبان اندیشه در تربیت و تعلیم در ارائه خدمات بهتر بهره گرفته شود‌.
مهندس فتح اللهی با اشاره به اعلام آمادگی اداره کل فناوری و اطلاعات استان گیلان در راستای ارتقای شبکه اینترنت مدارس، اظهار داشت: در راستای استفاده مدارس از شبکه فیبر نوری، لیست مدارسی که امکان دسترسی به این تکنولوژی برای آنان، میسر است تدوین و به اداره کل فناوری و اطلاعات اعلام می شود.
فرماندار رشت ادامه داد: همچنین برای مدارسی که امکان دسترسی به شبکه فیبر نوری ندارند، از روش های جایگزین برای ارتقای شبکه اینترنت آنان استفاده می شود.
مهندس فتح اللهی با اشاره به عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به تبلت و امکانات آموزش غیر حضوری، گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت خیرین، از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز، اعتباری جهت تامین تبلت دانش آموزان بی بضاعت، اختصاص داده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =