تمایل بسیاری از ایرانی‌ها برای سکونت و مهاجرت به استان گیلان

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق روستایی گیلان گفت: حفاظت از اراضی کشاورزی در اولویت است.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع عصر امروز در کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز استان که با حضور مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی و ارتباط تصویری با فرمانداران برگزار شد اظهار داشت: طرح‌های هادی و طرح‌های جامع و تفصیلی باید به‌روز شوند.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت تشکیل منظم جلسات جلوگیری از تغییر کاربری به‌ویژه در شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، دستورات رئیس جمهور و اهتمام قوه قضائیه می‌بایست از این فرصت به‌صورت درست و اصولی بهره گرفت.

زارع از فرمانداران خواست تا برای انجام بازدیدهای مستمر به‌منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به‌ویژه در مناطق روستایی برنامه‌ریزی لازم داشته باشند تصریح کرد: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، شوراهای اسلامی و تلاش جمعی در این زمینه اثرگذار است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و صدا و سیمای مرکز استان و رسانه‌ها برای آگاهی‌افزایی جامعه ابراز داشت: هماهنگی و انسجام برای مقابله با تغییر کاربری‌ها در استان ضروری است.

وی موقعیت جغرافیایی و اقلیمی گیلان و تمایل بسیاری از هموطنان برای سکونت و مهاجرت به این استان را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: پیشگیری از وقوع تخلف و تغییر کاربری همواره حائز اهمیت است و در کنار آن باید طرح‌های هادی و طرح‌های جامع و تفصیلی به‌روز شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه سازمان‌ها و نهادها برای اجرای قانون باید همکاری لازم را داشته باشند تصریح کرد: تأمین منافع مردم و حفاظت از اراضی کشاورزی، منابع طبیعی و زیست محیطی در اولویت است و نظارت‌ها و پیگیری‌های مستمر در این زمینه باید انجام شود.

زارع با اشاره به اهمیت کمیسیون ماده ۹۹ و ۱۰۰ خاطرنشان کرد: جلسات این کمیسیون‌ها باید به‌موقع تشکیل شود و آراء با جدیت صادر و به مرحله اجرا برسد چراکه خود موجب بازدارندگی است و کمیسیون ماده ۱۰۰ نباید به‌عنوان منابع درآمدی تلقی شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اقدام مطابق با قانون و جدیت در اجرای مقررات را مهم دانست و اظهار داشت: اجرای آرای قطعی صادر شده مبنی بر قلع و قمع و تخریب بناهای غیرمجاز دارای نقشی بازدارنده از بروز مجدد تخلفات است.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، مدیران ستادی استانداری، برخی مدیران‌کل استان، شهردار رشت، مدیران سازمان‌های خدمات‌رسان و تعدادی از فرمانداران نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز مطرح کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 19 =