روند همه‌گیری کرونا در استان گیلان نزولی شد

استاندار گیلان گفت: زنجیره انتقال کرونا در استان گیلان با همکاری خوب مردم نزولی شده است.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، یک شهرستان گیلان در وضعیت آبی، ۱۴ شهرستان استان در وضعیت زرد و شهرستان‌های رودسر و لاهیجان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

استاندار گیلان ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر درمان و همکاری مردم که به بهبود وضعیت کمک کردند افزود: رعایت دستور‌العمل‌های مراقبتی ه‍مچنان باید از سوی مردم جدی گرفته شود و ضمن انتشار هشدار‌های بهداشتی توسط کمیته رسانه و صدا‌ و سیما، موارد در پیش گرفته توسط مردم به طور دقیق مراعات شوند.

زارع با بیان اینکه اگر رعایت دستور‌العمل‌ها ادامه پیدا کند شاهد سیر نزولی‌تر کرونا در استان خواهیم بود افزود: امیدواریم این مسیر به گونه‌ای ادامه پیدا کند که دیگر هیچ شهرستانی در گیلان در وضعیت نارنجی نباشد و تعداد فوتی‌ها و بستری‌شدگان نیز به حداقل برسد.

رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان یکی‌از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در مدیریت کرونا مهار همه‌گیری ویروس و جلوگیری از شیوع آن دانست و عنوان کرد: بدون شک این امر با استفاده عموم مردم از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی محقق می‌شود.

وی با اشاره به طرح‌های موفقی همچون طرح محله محور شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با جدیت تداوم و روند پایش و غربالگری عمومی به‌ویژه افراد مسن استان از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ ادامه داشته باشد.

زارع تصریح کرد: شرایط ثبات کنونی به آسانی به دست نیامده و حاصل همکاری اقشار مختلف مردم است؛ تجریه یک سال مبارزه با کووید ۱۹ اثبات کرده که بین رعایت پروتکل‌ها و غلبه بر بیماری و رعایت نشدن توصیه‌ها ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان بار دیگر پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی یادآور شد و افزود: فرایند گردش کرونا و انتقال آن در اجتماعات یکی از نکات مهمی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: عادی‌انگاری و بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان کرونا را ماندگار می‌کند و انتظار دارم تبیین این موضوع پیوسته در دستور کار صداوسیمای مرکز استان قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به پیش رو بودن دهه فجر خاطر‌نشان کرد: بر مبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه‌های دهه فجر در گیلان به صورت نمادین و از طریق فضای مجازی و بدون تجمعات انسانی برگزار می‌شود.

زارع به برخی گزارش‌ها مبنی بر ازدحام جمعیت در مقابل دفاتر پیشخوان دولت اشاره کرد و گفت: باید تشدید نظارت‌ها توسط کمیته انتظامی ستاد کرونا و برخورد با آن دسته از دفاتری که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در دستور کار قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =