اجرای طرح پاکسازی نقاط جرم‌خیز در گیلان؛ جرایم خشن ۶۷ درصد کاهش یافت‌

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در گیلان گفت: حدود ۶۷ درصد کاهش جرایم خشن در سطح استان داشتیم.
عصر کاسپین/ سردار عزیزالله ملکی ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز شهرستان رشت در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از تلاش اصحاب رسانه و همکاری‌ خبرنگاران با پلیس اظهار داشت: پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز یکی از مأموریت‌های نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به دغدغه‌های مردم در حوزه سارقان و معتادان متجاهر خاطرنشان کرد: پلیس با رصد اطلاعاتی و کار تحقیقاتی انجام شده در راستای پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در سطح شهرستان‌ها گام برداشته و این طرح‌ها را در جهت کسب رضایت حداکثری مردم ادامه خواهد داد.

سردار ملکی از کشف حدود ۹۰ کیلوگرم مواد مخدر در قالب طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز خبر داد و بیان داشت: ۱۱۶ نفر از مجرمانِ این حوزه شناسایی و توسط پلیس دستگیر شدند و تعداد زیادی سلاح سرد و گرم نیز کشف شد.

وی دستگیری سارقان تحت تعقیب را جزو دیگر اقدامات پلیس در طرح مذکور برشمرد و افزود: حدود ۷۵ نفر از سارقان در سطح ۵ شهرستان دستگیر شدند و در مجموع ۳۴۶ نفر از مجرمانِ حوزه‌های مختلف اعم از معتادان متجاهر، توزیع‌کنندگان مواد مخدر و خرده‌فروشان مواد در سطح استان دستگیر شدند.

سردار ملکی با بیان اینکه پلیس با تداوم اجرای طرح‌ها و عملیات‌های ضربتی نسبت به دستگیری مجرمان اقدام می‌کند گفت: برخورد با اراذل و اوباش همواره یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی بوده و پس از حادثه بیمارستان پورسینای رشت و دستگیری اراذل و اوباش آن حادثه‌ برخورد قاطعانه با این‌ افراد را به‌طور جدی مدنظر قرار دادیم.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه گیلان در طرح برخورد با اراذل و اوباش یکی از استان‌های نمونه کشور شناخته شد بیان کرد: پلیس تمام توان خود را در حوزه مقابله با سرقت‌ها نیز به‌کار گرفته است و گیلان در کشف سرقت، رتبه دوم کشور را به‌خود اختصاص داد اما همچنان نیازمند کمک مردم هستیم.

سردار ملکی با اشاره به وضعیت استان گیلان از لحاظ کرونا گفت: با توجه به اینکه بعضی شهرستان‌های گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند لذا از هموطنان انتظار داریم که همچنان از سفر به گیلان خودداری کنند البته پلیس در حوزه جرائم رانندگی نیز با اقتدار عمل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح محدودیت ترافیکی شبانه، بسیاری از خودروها اِعمال قانون شدند تصریح کرد: منع تردد شبانه با توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا همچنان ادامه دارد و از مردم انتظار داریم که از حضور در تجمعات خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان برخورد با جرایم خشن را جزو دیگر اقدامات پلیس در سطح استان برشمرد و بیان داشت: با برخوردهایی که انجام شد حدود ۶۷ درصد کاهش جرایم خشن در سطح استان داشتیم و هیچ جایی در استان نیست که اتفاقی افتاده باشد و پلیس پیگیر آن نباشد.

نمایشگاه کشفیات طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز شهرستان رشت در فرماندهی انتظامی شهرستان رشت برپا شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =