استان گیلان سکوی جهش صادرات کشور است

رئیس سازمان صمت گیلان گفت: استان گیلان با بهره‌مند بودن از ۳ بندر، ۴ اسکله و وجود شرکت‌های کشتیرانی سکوی جهش صادرات کشور است.

عصر کاسپین/ فرهاد دلق پوش ظهر امروز در نشست شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: وبینار بازارهای صادراتی بین‌المللی ایران و قزاقستان با محوریت گیلان همین هفته در رشت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خاطرنشان کرد: اعضاء کمیته‌های تخصصی شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت استان گیلان باید برای ارتقاء و رشد جایگاه اقتصادی استان با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

دلق پوش تصریح کرد: برگزاری وبینارهای این چنینی و وبینار پیش روی بین ایران و قزاقستان با محوریت استان گیلان می‌تواند زمینه تحول بنیادین در گسترش روابط و راهبرد جدید برای مبادلات تجاری این ۲ کشور را ایجاد کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان داشت: در عصر روز برگزاری وبینار مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان گیلان نیز برگزار می‌شود که مسئولان فراملی و ملی در آن مشارکت می‌کنند.

دلق پوش تصریح کرد: منطقه خزر می‌تواند با تکیه بر توانمندی‌های حوزه‌های کاری نهادهای عضو شورای هم خانواده فعالیت‌های ویژه‌ای را در راستای افزایش سهم صادرات خود انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: کوتاه‌ترین مسیر دسترسی کشور به بازارهای اروپا و آسیای میانه تکیه بر تولیدات صادرات‌محور و استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ابراز داشت: یکی از راهبردهای اصلی در حوزه اقتصادی استان گیلان، هم افزایی ظرفیت‌های اعضای شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت و خروج از بخشی‌نگری است.

دلق پوش عنوان داشت: استان گیلان با بهره‌مند بودن از ۳ بندر، ۴ اسکله و وجود شرکت‌های کشتیرانی می‌تواند سکوی جهش اقتصادی کشور بوده و نقطه ثقلی برای تحرک تجاری باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بیان کرد: استان گیلان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالا و منحصر به فردی بوده و موقعیت خوبی دارد به طوریکه بسیاری از استان‌های کشور از این شرایط و موقعیت بهره‌مند نیستند.

دلق پوش تصریح کرد: وضعیت کنونی صادرات کافی نبوده و باید برای سال‌‌های آینده برنامه‌ریزی‌های درستی انجام گیرد؛ باید با هم افزایی توانمندی‌های بالقوه را به منصه ظهور بگذاریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 5 =