راه اندازی ۸۱ مرکز «مثبت زندگی» در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان، از راه اندازی ۵۰ مرکز مثبت زندگی در مناطق شهری و ۳۱ مرکز در مناطق روستایی و حاشیه ای استان خبر داد و گفت: برای ۳۲۵ دانش آموخته نیز اشتغال ایجاد شد.

عصر کاسپین/ حسین نحوی نژاد با اشاره به افتتاح ۸۱ مرکز «مثبت زندگی» استان گیلان با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس، اظهار کرد: این مراکز در ۵۰ منطقه شهری و ۳۱ منطقه روستایی و حاشیه ای استان واقع شده است.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمت به گروه های هدف ۳۳ هزار و ۱۹۳ پرونده میان مراکز «مثبت زندگی» استان توزیع شده است، گفت: با افتتاح این مراکز برای ۳۲۵ نفر از دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شغل ایجاد کردیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان، مرکز خدمات بهزیستی «مثبت زندگی» را مرکزی غیر دولتی دانست که براساس بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت پس از کسب پروانه فعالیت، مجموعه ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی را در بستر فناوری اطلاعات و در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه می کند.

نحوی نژاد ادامه داد: با تاسیس این مراکز به عنوان بهزیستی‌های کوچک، خدمات ۲۲ گانه بهزیستی به صورت رایگان به گروه‌های هدف تحت پوشش سازمان و بر اساس مکان و موقعیت گروه‌های هدف ارائه می شود.

وی تصریح کرد: در راه اندازی این مراکز به محورهای مختلف همچون مشارکت مردمی، محله محوری، تسهیل دسترسی، خانواده محوری، مددکارمحوری، توجه به دولت الکترونیک، ارتقای سلامت اجتماعی و اجرای طرح‌های غربالگری و مشاوره ژنتیک توجه ویژه شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان، افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت‏ها و خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی گروه‏های هدف به خدمات، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی و تقویت رویکرد خانواده محور و اجتماع محور در ارائه خدمات را از جمله اهداف راه اندازی این مراکز دانست و متذکر شد: افزایش رضایتمندی مردم از خدمات، امکان طراحی برنامه‏های جدید برای رفع نیازهای روز جامعه هدف و تسریع گسترش برنامه‏‌های استاندارد ارائه خدمات از طریق شبکه مراکز از دیگر اهداف ایجاد مراکز «مثبت زندگی» است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 7 =