شهردار رشت در نشست با اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت عنوان کرد؛ باید از تعاونی ها حمایت شود/ تعاونی ها می توانند به توسعه جامعه کمک کنند

سید محمد احمدی در نشست با اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت که با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برگزار شد، حمایت از تعاونی ها را ضروری دانست و اظهار داشت: تعاونی ها با مدیریت صحیح می توانند منجر به توسعه جامعه و ارتقای سطح زندگی مردم شوند.

عصر کاسپین/ شهردار رشت با اشاره به جلب مشارکت مردم در اداره امور در جوامع پیشرفته گفت: تعاونی ها می توانند به عنوان یک بازوی توانمند در کنار دولت و شهرداری ها قرار گرفته و در ارتقای وضعیت اقتصادی کشور نقش آفرینی کنند.

وی با تاکید بر اینکه تعاونی ها برای بقا علاوه بر اهداف اجتماعی باید به دنبال منافع اقتصادی باشند، افزود: خوشبختانه قانون مسیر همکاری متقابل را برای ما باز گذاشته و شهرداری رشت آمادگی همکاری با شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت را دارد.

سید محمد احمدی توان مالی تعاونی ها را با اهمیت خواند و گفت: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت می تواند با بررسی جوانب بخشی از فعالیتهای عمرانی شهر را در دست بگیرد.

شهردار رشت به معضل واسطه گری اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از معضلات امروز که با آن مواجه هستیم دلالی و واسطه گری است. اعتقاد دارم تعاونی ها می توانند در رفع این معضل و حذف واسطه ها کمک کنند.

علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه شرکت های تعاونی زیادی در زمان فرمانداری شهردار کنونی رشت ثبت شده اند گفت: خوشبختانه شهردار رشت به دلیل تجربیاتی که داشته به خوبی با شرایط تعاونی ها آشنا است.

وی ادامه داد: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت با بیش از ۵ هزار عضو در سال گذشته ثبت شد و ما این شرکت را پیشانی این اداره محسوب می کنیم و معتقدیم اگر این شرکت بتواند گامی در توسعه اقتصادی استان بردارد موفق بوده ایم.

علیزاده به تشریح وضعیت تعاونی های استان پرداخت و افزود: از سیاستهای مهم ما تشکیل تعاونی های بزرگ است و در تلاش هستیم به جای بالا بردن تعداد تعاونی ها، به سمت کیفی سازی تعاونی ها حرکت کنیم.

در این نشست اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت خواستار همکاری متقابل با شهرداری رشت بودند که با موافقت شهردار رشت همراه شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − پنج =