۵۷ میلیارد تومان اعتبار دولتی به پروژه‌های بازآفرینی شهر رشت اختصاص یافت

0 71

اعتبار دولتی اختصاص یافته به پروژه‌های بازآفرینی و لزوم آمادگی لازم در برابر بارش احتمالی برف از مباحث مطرح شده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر رشت بود.

عصر کاسپین/ اعتبار دولتی اختصاص یافته به پروژه‌های بازآفرینی استان و شهر رشت، لزوم آمادگی لازم در برابر بارش احتمالی برف و بررسی لوایح مختلف از جمله مباحث مطرح شده در صد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت بود که‌ ظهر امروز برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه ضمن تبریک سالروز میلاد باسعادت امیرالمومنین علی(ع) اظهار داشت: این روز خجسته در تقویم کشورمان به‌نام روز پدر نامگذاری شده است و امیرالمومنین علی(ع) تنها‌ مولود کعبه هستند و این نشان از عظمت جایگاه آن حضرت دارد.

احمد رمضانپور نرگسی با بیان اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی به پروژه‌های بازآفرینی استان گیلان اختصاص یافته است تصریح کرد: سهم شهر رشت از این مبلغ حدود ۵۷ میلیارد تومان است و تلاش‌های زیادی نیز برای جذب اعتبارات دولتی اختصاص یافته انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بودجه ۱۴۰۰ شهرداری و ضرورت انجام اصلاحات در آن خاطرنشان کرد: اصلاحات اصلی در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری می‌بایست انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا نیز در این جلسه با اشاره به روزهای پایانی سال ۹۹ اظهار داشت: همکاری‌های لازم برای جذب اعتبارات دولتی اختصاص یافته به پروژه‌های عمرانی رشت باید افزایش یابد.

محمدحسن عاقل‌منش با بیان اینکه شهردار رشت تمام توان خود را به‌کار گرفته است ابراز داشت: پیش‌بینی‌های مبنی بر بارش برف شدید به گوش می‌رسد امیدوارم با اقدامات انجام شده مشکلی در سطح شهر ایجاد نشود.

وی رانندگان تاکسی و وانت‌بارها را جزو اثرگذارترین قشر خدمات‌رسان دانست و گفت: در جریان مراجعات مردمی متوجه بسته شدن سایت ثبت‌نام بیمه برای رانندگان تاکسی و وانت‌بار شدم و امیدوارم با کمک اعضای شورا این مشکل برطرف شود زیرا امکان ثبت‌نام بیمه برای رانندگان متقاضی وجود ندارد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به برخی اعتبارات دیده شده برای‌ بخش فضای سبز و رفت و روب در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اظهار داشت: برای حوزه فضای سبز حدود ۳۸ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که ناکافی به‌نظر می‌رسد.

حجت جذب خاطرنشان کرد: برای رفت و روب حدود ۱۲۲ میلیارد تومان دیده شده است در حالی‌که هزینه‌ها در این حوزه به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

فرهام زاهد عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: هرکسی که از مناطق شهرداری در جلسه شورا حضور پیدا می‌کند انتظار رفتار مناسب و متعادل از آن‌ها داریم و احترام شورا را حفظ کنند؛ اگر قصد بی‌احترامی دارند در صحن شورا حضور پیدا نکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =