۷۸ درصد دانش‌آموزان گیلانی از آموزش غیرحضوری بهره‌مند شدند

استاندار گیلان با اشاره به تلاش‌ها و نقش موثر معلمان در دوران کرونا گفت: ۷۸ درصد دانش‌آموزان گیلانی از آموزش غیرحضوری بهره‌مند شدند‌.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش مسئولیت بزرگی در راستای تحقق آرمان‌های این ملت بزرگ بر عهده دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه، پیشرفت و بالندگی این کشور از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد گفت: اهمیت تعلیم و تربیت و جایگاه والای آن بر کسی پوشیده نیست همانطور که در آموزه‌های دینی به آن تاکید شد و قانون اساسی و اسناد بالادستی نیز اهمیت، رسالت و جایگاه والای آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار دادند.

زارع با اشاره به نقش مدرسه و آموزش و پرورش در تحقق آرمان‌ها، بالندگی و توسعه کشور خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان سند راهبردی کشور همواره به شاداب‌سازی نهاد آموزش و پرورش و تقویت امید در جوانان تاکید داشته و خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات موثری در این زمینه انجام یا در حال اجرا است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان احداث پروژه‌های آموزشی و پرورشی و تکمیل پروژه‌های این عرصه را جزو خدمات دولت فعلی و وزارت آموزش و پرورش در جهت توسعه و تعالی آموزش و پرورش گیلان عنوان کرد و افزود: خیران مدرسه‌ساز نیز خدمات ارزنده‌ای در کنار دولت داشتند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های افتتاحی از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۷۰ درصد آن‌ها با مشارکت مجمع خیران مدرسه‌ساز به‌ بهره‌برداری رسیده است گفت: پویش ملی “من مادرم، بچه‌های ایران فرزندان من” با هدف فرهنگ‌سازی سنت حسنه مدرسه‌سازی و جذب کمک‌های مردمی اجرا شد و گیلان در این حوزه رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

استاندار گیلان با اشاره به وضعیت کرونا در استان و تاثیرات آن بر روند آموزش افزود: استان گیلان جزو نخستین استان‌هایی است که در اسفندماه سال گذشته در فاصله زمانی کوتاه ۱۰ روز به پیک هزار و ۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان‌ها رسید اما آموزش‌ها تعطیل نشد و آزمون‌ها نیز برگزار شدند.

زارع خاطرنشان کرد: در این مدت از ظرفیت فضای مجازی و شبکه آموزشی شاد در استان استفاده کردیم و با وجود اینکه برخی مناطق در گیلان مشکلاتی در استفاده و پوشش شبکه شاد داشتند اما این مشکلات به مرور کاهش یافت و ۷۸ درصد از دانش‌آموزان گیلانی از آموزش غیرحضوری استفاده کردند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به تلاش‌ها و نقش موثر معلمان در دوران کرونا تصریح کرد: بسیاری از معلمان حتی در بستر بیماری و روی تخت بیمارستان دست از آموزش و تعلیم دانش‌آموزان نکشیدند و این نشان‌دهنده فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی آنان است.

وی شبکه آموزشی شاد را در پاسخ به نیاز ملی موثر دانست و بیان کرد: این شبکه به‌عنوان یک سرمایه برای این نهاد موثر است و با تدابیر اتخاذ شده در نظام آموزشی اثرگذارتر هم خواهد بود و آموزش و پرورش نیز به‌خوبی توانست از این بستر استفاده کند‌

استاندار گیلان با اشاره به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان در گیلان افزود: اجرای این طرح در تحقق عدالت آموزشی موثر بوده و توانستیم میانگین نمره دروس نهایی، درصد قبولی و رتبه کنکور استان را نسبت به سال گذشته ارتقاء دهیم.

زارع ضمن تاکید به ماموریت خطیر وزارت آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید بتوانند در کنار کسب علم و دانش و مهارت بیاموزند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به ولایتمداری و علاقه‌مندی گیلانیان به آموزش و پرورش دینی اظهار داشت: توسعه آموزش و پرورش از جمله موضوعات مهمی است که مسئولان استان همواره به آن توجه دارند.

محمد رحمتی افزود: استان گیلان با وجود اینکه درگیر ویروس کرونا شد اما اجازه ندادیم تعطیلی مدارس باعث تعطیلی آموزش شود و شبکه آموزشی شاد بستری است که آموزش و پرورش آن را در اختیار این عرصه قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت ارتقاء شاخص‌ها خاطرنشان کرد: با تلاش شورای آموزش و پرورش گیلان، بسیاری از موضوعات و چالش‌ها به طور ویژه مطرح و چاره‌اندیشی می‌شود و از استاندار گیلان بابت دقت و حساسیت در این موضوع تشکر می‌کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به اهمیت سند تحول بنیادین اشاره و بیان کرد: سعی کردیم در جهت طرح‌های تحولی گام برداشته و در اجرای طرح کوچ نیز اقدامات لازم انجام شد و در مرحله نخست حدود ۹۸ درصد دانش‌آموزان غربالگری شدند.

رحمتی با اشاره به جدیت و همت والای آموزش و پرورش در طرح آجر به آجر افزود: تلاش ما بر این است که هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جا نماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =