استاندار گیلان: ۳۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه‌راکد تا نیمه نخست سال به چرخه تولید بازگردانده می‌شوند

استاندار گیلان با بیان اینکه ۶۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه‌راکد قابلیت بازگشت به چرخه تولید را دارند گفت: ۳۰۰ واحد آن تا نیمه نخست سال به چرخه تولید بازگردانده می‌شوند.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع صبح امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه در حمایت از واحد‌های تولیدی باید بیش‌از گذشته گام‌ برداریم اظهار داشت: با همراهی فعالان اقتصادی سال گذشته ۴۵۰ واحد راکد و نیمه‌راکد به چرخه تولید بازگردانده شدند که اقدامی بسیار مفید و موثر بود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مسیر تحقق شعار‌ سال در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تعیین شده افزود: باید متناسب با شعار راهبردی سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها افزایش تولید را در استان دوچندان کنیم و امیدواریم با استمرار این روند‌ها شاهد شکوفایی بیشتر اقتصادی به‌ویژه در بخش تولید باشیم.

زارع بازگشت واحد‌های باقیمانده راکد و نیمه‌راکد استان به چرخه تولید را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ۶۰۰ واحد تولیدی قابلیت بازگشت به چرخه تولید را دارند و به دستگاه‌های مرتبط تکلیف می‌شود که این موضوع را باجدیت رصد کرده و ۳۰۰ واحد آن را تا نیمه نخست سال عملیاتی کنند.

وی با بیان اینکه شرایط ایجاد اشتغال در مناطق کم‌برخوردار گیلان باید بیشتر مدنظر باشد تصریح کرد: گسترش کلینیک فعال برای بررسی مشکلات واحد‌های صنعتی در نقاط مختلف گیلان همچنان ضروری است و انتظار داریم با به‌کارگیری راهکار‌ها و به‌روزرسانی واحد‌های تعطیل و نیمه‌فعال شاهد رونق اشتغال در استان باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تامین زمین برای پاسخگویی به درخواست متقاضیان جدید سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف استان تاکید کرد و ابراز داشت: همراهی‌های لازم دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص شهرک ۲۵ هکتاری لشت‌نشاء شهرستان رشت در دستور کار قرار گیرد.

زارع با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام رشت و لاهیجان خاطرنشان کرد: سال گذشته اقدامات موثری در خصوص تصفیه‌خانه‌ها صورت گرفت که انتظار می‌رود تا پایان هفته دولت سال ۱۴۰۰ پروژه‌های نیمه‌تمام رشت و لاهیجان تکمیل و به‌بهره‌برداری برسند.

وی سند آمایش سرزمینی گیلان را مبنای هر اقدام توسعه‌ای در استان دانست و بیان کرد: نگاه حفظ و حراست از محیط‌زیست، جلوگیری از صنایع آلاینده و استقرار بیشتر واحد‌های سبز و پاک و متناسب باید در اولویت باشد چرا که می‌توانیم با اقدام این کار آسیب‌های زیست محیطی را به‌حداقل برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =