منافاتی بین روزه‌داری و رعایت دستورالعمل‌های کرونایی وجود ندارد

0 51

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: سازمان جهانی بهداشت تایید کرده هیچ منافاتی بین روزه‌داری و رعایت استانداردها برای کرونا وجود ندارد.
عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سیر صعودی کرونا در استان گیلان اظهار داشت: در حال حاضر ۹۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند و حال ۱۱۵ نفر هم وخیم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری شدند خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که هنوز در اوج این بیماری هستیم.

حیدرزاده با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: شرایط ایجاب می‌کند که مردم تنها در مواقع ضروری از منزل خارج شوند و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت جدی رعایت شود.
وی ابراز داشت: قبلاً زدن ماسک و عدم شرکت در تجمعات مطرح بود اما اکنون شرایط به گونه‌ای است که مردم تنها در مواقع ضروری می‌بایست از منزل خارج شوند و در منزل بمانند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که هیچ منافاتی بین روزه‌داری و رعایت استانداردها برای کرونا وجود ندارد و در کنار رعایت استانداردها می‌توانیم به‌راحتی روزه‌داری را هم انجام دهیم.

حیدرزاده با اشاره به مراسمات افطاری در ماه مبارک رمضان ابراز داشت: مراسمات افطاری مانند دورهمی‌ها است بنابراین از مهمانی‌های افطاری پرهیز شود تا از اوج بیماری کرونا عبور کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =