بهنیا ثابت رفتار؛ آکادمی بین‌المللی خوراک فرصتی کم‌نظیر برای تبدیل رشت به پایتخت خوراک حلال در جهان است

0 14

بهنیا ثابت رفتار اظهار کرد: رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک‌شناسی ایران در یونسکو شناخته می‌شود و می‌توان با راه اندازی آکادمی بین المللی خوراک، این شهر را به پایتخت خوراک حلال در جهان تبدیل کرد.

عصر کاسپین/ قائم مقام و سخنگوی حزب مردم سالاری در گیلان طی گفتگویی با اشاره به ظرفیت‌های برندسازی رشت در راستای ایجاد درامدهای پایدار خاطر نشان کرد: رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک‌شناسی ایران در یونسکو شناخته می‌شود و می‌توان با راه اندازی آکادمی بین المللی خوراک، این شهر را به پایتخت خوراک حلال در جهان تبدیل کرد.

بهنیا ثابت رفتار با بیان اینکه متاسفانه بحث شهر خلاق به حاشیه کشانده شد، تصریح کرد: به جای فکر کردن در خصوص اتفاقات گذشته، از این لحظه به بعد به دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی برای استفاده بهتر از فرصت‌ها باشیم چرا که برند شهر خلاق خوراک ساده به دست نیامده است که به راحتی فرصت سوزی شود.

مشاور سابق شورای اسلامی شهر رشت افزود: هم اکنون کشورهایی نظیر فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، اوکراین، سوئیس، انگلستان و امریکا مطرح‌ترین آکادمی‌های خوراک دنیا را در اختیار دارند و رشت می‌تواند به عنوان مطرح‌ترین آکادمی خوراک حلال در دنیا معرفی شود.

ثابت رفتار در تشریح مزایای راه اندازی این آکادمی تصریح کرد: آکادمی بین المللی خوراک می‌تواند از طریق جذب دانشجویان خارجی، ارزآوری و ایجاد درامد پایدار را به همراه داشته باشد.

قائم مقام حزب مردم سالاری در گیلان در پایان خواستار توجه ویژه مدیران شهری به برند «شهر خلاق خوراک» شد و بیان داشت: انتظار می‌رود منافع عمومی شهر رشت بیش از این قربانی اختلاف سلیقه‌های شخصی نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 10 =