جزئیات جدید از حذف کنکور / جذب دانشجو در رشته‌های تحصیلی با متقاضی کمتر “بدون ‌کنکور” شد

0 21

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مجلس به‌دنبال حذف کنکور است گفت: جذب دانشجو بدون آزمون در رشته‌های کم‌متقاضی از اقدامات برنامه‌ریزی شده برای حذف کنکور است.

عصر کاسپین/ محمدرضا احمدی درباره آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان به تازگی در مجلس اعلام وصول شد اما در آن نواقصی وجود دارد که باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات اصلاح شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مجلس چندین سال به‌دنبال رتبه‌بندی معلمان بوده اما دولت تمکین نمی‌کرد ابراز داشت: از زمان آغاز به کار مجلس یازدهم دائما این موضوع را از جانب دولت و وزیر مربوطه پیگیری می‌کنیم تا این طرح توسط دولت اجرا شود.

وی با بیان اینکه اکثر اعضای کمیسیون آموزش به‌دنبال تحقق رتبه‌بندی معلمان هستند افزود: دولت اکنون مجاب شده و مجلس نیز این طرح را اعلام وصول کرد لذا به‌زودی رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد.

احمدی با بیان اینکه کمیسیون آموزش به‌دنبال حذف کنکور بوده اما این امر زمان‌بر‌ است گفت: یکی از اقداماتی که برای حذف کنکور برنامه‌ریزی شده این است که جذب دانشجو در رشته‌های تحصیلی که متقاضی کمتری دارد بدون برگزاری کنکور در دانشگاه پیام نور و آزاد انجام شود.
وی گفت: بر این اساس باید جذب در رشته‌های پرمتقاضی با کنکور باشد اما این امر زمان‌بر بوده و باید تغییراتی در منابع اعمال شود همچنین بازه زمانی برای مدنظر قرار دادن معدل، میانگین معدل و موارد دیگر نیز باید در کمیسیون آموزش مجلس به شکل جزئی مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه پس از انجام فرآیندهای مذکور و پس از موافقت دولت به سوی حذف کنکور می‌رویم افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی با شرایط فعلی برگزاری کنکور را ترجیح می‌دهد و شرایطی را برای برگزاری کنکور در نظر گرفته‌ است.

رئیس کمیته برنج فراکسیون حمایت از محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: کشاورزان از اقشار بسیار زحمتکش، صادق و فعال هستند که کمتر مورد توجه واقع شده‌اند و باید بیشتر حمایت شوند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با تأکید بر لزوم‌ حمایت از کشاورزان و تصریح کرد: کشاورزان نباید برای دریافت وام از بانک‌ها دنبال سند و ضامن بگردند لذا می‌توانند با نسقی که برای زمین کشاورزی خود در اختیار دارند برای دریافت وام به‌عنوان ضمانت استفاده کنند.

احمدی افزود: همچنین یکی دیگر از پیشنهادات این بود که در سال، قبل از کاشت وام قرض‌الحسنه‌ای به کشاورزان اعطا شود و از طرفی بعد از برداشت محصول این پول را از کشاورزان دریافت کنند تا کشاورزان مجبور نباشند وام‌های با سود بالا بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 13 =