راه‌اندازی انبار امدادی در رشت/ گیلان جزو ۵استان حادثه‌خیز کشور است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه “انبار امدادی رشت سال گذشته راه‌اندازی شد” گفت: استان گیلان جزو ۵ استان حادثه‌خیز کشور است.

عصر کاسپین/ سیاوش غلامی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به برنامه‌های هفته هلال احمر اظهار داشت: تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، اجرای ۳۰ برنامه در هفته هلال احمر و اجرای مانورهای مجازی در حوره مدیریت بحران از جمله برنامه‌های هفته هلال احمر در گیلان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اجرای طرح نیابت و رجوع به منازل برخی سالمندان و جانبازان و برگزاری محفل انس با قرآن به صورت مجازی را جزو دیگر برنامه‌های هفته هلال احمر در استان برشمرد و گفت: فعالان جمعیت هلال احمر همه جا برای ارائه خدمت همواره در کنار مردم هستند.

غلامی با بیان اینکه کشورمان جزو ۱۰ کشور برتر حادثه حادثه‌خیز جهان و استان گیلان جزو ۵ استان برتر حادثه‌خیز کشور است گفت: خدمات جمعیت هلال احمر تنها در حوادث طبیعی، سیل و زلزله خلاصه نمی‌شود بلکه امدادگران و فعالان این عرصه در هشت سال دفاع مقدس نیز در کنار سایر نیروهای بسیجی به مردم خدمت می‌کردند.
وی جمعیت هلال احمر را یک نهاد عام‌المنفعه و خیریه دانست و ابراز داشت: فعالان این مجموعه، خدمات امداد و نجات را بر پایه قربه‌ إلی‌‌الله و بدون هیچ چشم‌داشتی انجام می‌دهند و در طول سال‌های گذشته، اقدامات موثری در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف توسط این مجموعه انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه این استان در حوزه امداد و نجات موفق به کسب رتبه نخست کشور در سطح تیم‌های واکنش سریع شده است تصریح کرد: تا امروز ۴۲۵ خانه هلال در سطح استان گیلان فعال شدند و در این حوزه حائز رتبه‌های برتر در سطح کشور شدیم.

غلامی با اشاره به توزیع بیش از ۵ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر استان توسط جمعیت هلال احمر گیلان خاطرنشان کرد: در کنار بسته‌های کمک‌معیشتی، حدود هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی نیز توسط خیران در اختیار مردم قرار گرفت.

وی به فعالیت بیش از ۲۷ پایگاه امداد و نجات، ۱۶ شعبه و یک فروند بالگرد خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر در سطح استان گیلان اشاره و بیان کرد: مرکز کنترل عملیات ما به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه انبار امدادی رشت نیز سال گذشته احداث و راه‌اندازی شد خاطرنشان کرد: همزمان با هفته هلال احمر امسال ۲ پایگاه امداد و نجات در مناطق روستایی و یک انبار امدادی در فومن راه‌اندازی می‌شود.

غلامی از راه‌اندازی بانک امانات خبر داد و افزود: امکانات و تجهیزاتی مانند دستگاه اکسیژن توسط جمعیت هلال احمر استان آماده شده است که به‌طور رایگان در اختیار عده‌ای از همشهریان که درگیر بیماری کرونا می‌شوند و نیاز به اکسیژن دارند قرار داده می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: در چند ماه گذشته یک دستگاه چادر بیمارستان صحرایی برای استان گیلان گرفته شد که در حوادث مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شهید مدافع حرم بابک نوری یکی از امدادگران بزرگ جمعیت هلال احمر استان گیلان بوده است تصریح کرد: جمعیت هلال احمر گیلان با اجرای طرح ناظران سلامت که در کنار طرح غربالگری شهید سلیمانی اجرا شد خدمات موثری را در سطح استان داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + چهارده =