سردهنه شمام رودبار با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد آماده آبگذاری است

0 90

مدیر مشارکت های مردمی و طرح های زودبازده آب منطقه ای گیلان از آمادگی سردهنه و کفبند نهر شمام در رستم آباد بر روی رودخانه سفیدرود جهت انجام آبگذاری خبر داد.

عصر کاسپین/ ابراهیم اصلاحی مدیر مشارکت های مردمی و طرح های زودبازده آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر گفت : تخریب سردهنه نهر شمام رستم آباد در طول دوران بهره برداری ، تأمین آب قریب به ۸۰۰ هکتار از اراضی منطقه را با تهدیدات و مشکلات عدیده ای همراه نموده بود.
وی افزود : با اجرای بند انحرافی و بازسازی سردهنه و دیواره گذاری در جناحین رودخانه (در محل سردهنه) مشکل موجود رفع گردیده است.

اصلاحی تصریح کرد : شرکت آب منطقه ای گیلان با استفاده از اعتبارات بحران و همچنین از محل بند “و” تبصره “۸” قانون بودجه سال ۱۳۹۹ با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال نسبت به اجرای پروژه مذکور با استفاده از سنگ لاشه غرقاب در ملات، خشکه چینی با سنگ لاشه، دیواره گابیونی و احداث دریچه تنظیم جریان آب اقدام نمود .

وی اعلام داشت : تاکنون بند انحرافی و دیواره های جناحین رودخانه به اتمام رسیده و سازه دریچه نیز در حال احداث است و طی روزهای آتی با انجام آبگذاری به خدمت رسانی به کشاورزان عزیز منطقه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =