شهردار رشت: هنوز اعتباری برای احیای “تالاب عینک” تخصیص نیافته است

0 14

شهردار رشت درباره روند احیای تالاب عینک رشت گفت: متأسفانه تاکنون اعتبارات لازم برای احیای تالاب عینک تخصیص داده نشده است.

عصر کاسپین/ سیدمحمد احمدی درباره مشکلات آب و فاضلاب در مناطق حاشیه‌نشین رشت با اشاره به اینکه حل معضل فاضلاب در شرح وظایف اداره آب و فاضلاب شهری است اظهار داشت: مشکل فاضلاب برخی محلات ناشی از ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه بر زمین‌های نسقی است.

شهردار رشت با تأکید بر لزوم تعیین تکلیف اراضی نسقی رشت خاطرنشان کرد: ضروری است برای حل مشکل ساخت و ساز و صدور پروانه برای زمین‌های نسقی تصمیمی قاطع گرفته شود تا از بلاتکلیفی خارج شوند.

احمدی افزود: همچنین با رویکرد شهرداری رشت مبنی بر محله محوری و توجه ویژه به محلات حاشیه شهر و محلات کم برخوردار با تمام ظرفیت و در چارچوب وظایف و اختیارات برای حل معضل محلات تلاش می‌کنیم.

وی در مورد اقدامات انجام شده در راستای احیای تالاب عینک تصریح کرد: متأسفانه تخصیص اعتبار لازم تاکنون در مورد تالاب عینک انجام نشده و به محض اختصاص اعتبار لازم، برنامه زمان‌بندی اجرای آن اطلاع‌رسانی می‌شود‌.

شهردار رشت در مورد اقدامات در دست اجرا برای حل مشکلات ترافیکی شهر رشت ابراز داشت: یکی از این اقدامات پروژه نصب علائم و تجهیزات ترافیکی است که در حال اجرای آن هستیم.

احمدی اظهار داشت: همچنین در حال حاضر مهمترین پروژه‌ در حال اجرا زمینه کاهش ترافیک شهری رشت بازگشایی مسیر امام علی(ع) در بلوار دیلمان به میدان ولی عصر(عج) است.

وی درباره انتقال پارک بانوان منتظریه رشت به مکانی دیگر به دلیل ساختار نامناسب آن برای بهره‌گیری بانوان از این فضا گفت: انتقال پارک به مکانی دیگر با توجه به اینکه با مشکل اراضی برای ایجاد پارک مواجه هستیم میسر نیست.

شهردار رشت با اشاره به مناسب‌سازی این پارک برای ایجاد فضایی مناسب جهت استفاده بانوان افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است تا با تکنیک‌های طراحی‌ تا حد امکان مشکلات مربوط به این پارک برطرف شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =