۹۲ بیمار کرونایی جدید در گیلان راهی بیمارستان‌ها شدند

پیک چهارم کرونا همچنان گیلان می‌تازد و ۹۲ بیمار کرونایی جدید در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان افزوده شدند.

عصر کاسپین/ ویروس کووید ۱۹ همچنان در کشور و استان گیلان می‌تازد و روز به روز مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان‌ها می‌کند.

طبق آخرین رنگ‌بندی کرونایی در استان گیلان در حال حاضر ۱۴ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۳ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی هستند.

شهرستان‌های تالش، شفت و املش ۳ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی استان گیلان هستند که به‌دنبال کاهش آمار بستری‌شدگان از نارنجی به زرد تغییر وضعیت دادند.

آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های گیلان و شمار بیماران کرونای سرپایی حاکی از تاخت و تاز کرونا در گیلان بوده که البته با وجود روند کاهشی نیازمند کنترل و مدیریت بیشتری است.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۵۱۸ بیمار مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

۹۲ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان افزوده شده‌اند که از این تعداد ۱۰۲ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همچنین ۱۲ نفر نیز امروز به بخش ICU منتقل شدند؛ عدم مراجعه زودهنگام به بیمارستان پس از بوز علائم بیماری سبب وخیم‌تر شدن حال بیمار و شدید شدن علایم بیماری می‌شود و طول درمان را نیز افزایش می‌دهد.

با کاهش آمار کرونا نسبت به روزهای نخست سال جدید، محدودیت‌های کرونایی شدیدی که برای کنترل زنجیره کرونا اعمال شده بود در شهرهای زرد کمتر شد.

اکنون مشاغل گروه دو، سه و چهار در ۳ شهر زرد استان گیلان با رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =