فرمانده انتظامی گیلان خبر داد: کشف ۲۱۵ دستگاه ماینر از کارگاه بلوک‌زنی در خمام!

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۲۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در شهرستان خمام خبر داد.

عصر کاسپین/ فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۲۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در شهرستان خمام خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با بیان اینکه استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع رمز ارز علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود، هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور قلمداد کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان خمام با اشرافیت اطلاعاتی از فعالیت غیرقانونی فردی در استخراج ارز دیجیتال در یک کارگاه بلوک‌زنی مطلع شده و موضوع را مورد رسیدگی قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از محرز شدن صحت موضوع با تحقیقات نامحسوس صورت گرفته خبر داد و بیان داشت: با هماهنگی قضائی در بازرسی از این کارگاه بلوک‌زنی، ۲۱۵ عدد دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی به معرفی متهمان ۳۱، ۳۸ و ۶۰ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان برخورد با مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان کالا و ارز را از اهدف پلیس عنوان کرد و اذعان داشت: پلیس با هرگونه اخلال در روند اقتصادی کشور طبق قانون برخورد می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نه =