معان درمان علوم پزشکی گیلان عنوان کرد افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی مبتلایان به کروناویروس در گیلان

معاون درمان علوم پزشکی گیلان، از افزایش حدود پنج تا ۱۰ درصد بیماران خبر داد و تصریح کرد: از شهروندان خواست همچون ماه های گذشته پروتکل های بهداشتی را با قدت و شدت بیشتری رعایت کنند و حتما ماسک بزنند.

عصر کاسپین/ دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در سطح استان گیلان بودیم، اظهار کرد: دلیل اصلی این روند افزایشی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم است.

وی از افزایش حدود پنج تا ۱۰ درصد بیماران خبر داد و تصریح کرد: از شهروندان خواست همچون ماه های گذشته پروتکل های بهداشتی را با دقت و شدت بیشتری رعایت کنند و حتما ماسک بزنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه استفاده از ماسک در همه مکان ها به ویژه هنگام استفاده از سرویس های عمومی الزامی است، متذکر شد: مردم از حضور در دورهمی ها و میهمانی ها پرهیز کنند، زیرا سرایت کرونا از طریق قطرات تنفسی بوده و لذا دورهمی ها نقش مهمی در انتقال بیماری دارد.

دهنادی مقدم، قرار گرفتن در فضاهای بسته را راهی برای انتقال سریع کروناویروس دانست و خاطرنشان کرد: از حضور در مکان های دارای تهویه کم خودداری کنید.

وی همچنین از مردم خواست حتما فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و به مراکز خرید و سوپرمارکت ها و نانوایی های شلوغ نروند و گفت: بیماران کرونایی تا هشت ماه پس از ابتلا و بهبودی نیز درگیر علائم بیماری هستند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری بودن ۲۱۲ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان، عنوان کرد: ۵۴ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته شناسایی شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =