مصرف برق گیلان از سد ۲هزار مگاوات گذشت

با گرمای شدید هوا طی هفته گذشته مصرف برق گیلان به بیشترین میزان خود در تاریخ رسید و با رشد ۱۷ درصدی نسبت به پیک تابستان سال از مرز ۲هزار مگاوات عبور کرد.

عصر کاسپین/ مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان روز شنبه اظهار داشت: با توحه به افزایش شدید دما طی هفته گذشته در کشور و همچنین در گیلان، نیاز مصرف استان به ۲ هزار و ۴۱ مگاوات رسید که این میزان بیشترین مصرف برق در سال جاری و تاریخ مصرف برق استان می باشد.

محمداسماعیل هنرمند پیک مصرف برق گیلان طی تابستان سال ۹۹ را یکهزار و ۸۰۰ مگاوات عنوان کرد و افزود: اما چهارشنبه هفته گذشته ۲۰ مردادماه با ثبت مصرف ۲ هزارو ۴۱ مگاواتی رکورد تاریخی مصرف انرژی در گیلان به ثبت رسید. 

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ نیروگاه برق استان گیلان حداکثر توان تولید ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات انرژی برق را دارند که این تعداد به نیروگاه های کشور متصل‌ هستند و امیدواریم که با کاهش میزان مصرف برق و صرفه جویی مناسب در کشور، دیگر شاهد قطع برق نباشیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان ادامه داد: با این وجود از همه مصرف کنندگان تقاضا داریم علاوه بر رعایت مصرف بهینه و همچنین کاهش مصرف برق ، توصیه های لازم را برای کاهش مصرف برق اجرا تا مدت باقی مانده فصل گرما را با کمترین خاموشی سپری کنیم.

هنرمند اضافه کرد: از سوی دیگر مردم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله تنظیم درجه ترموستات کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه سانتیگراد، سرویس به موقع تجهیزات سرمایشی، روشنایی و سایر تجهیزات برقی جهت استفاده بهینه، نصب سایبان روی کولرها به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب در مصرف خود مدیریت داشته باشند. 

وی همچنین عدم استفاده از اوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف و بکارگیری آن در ساعات اولیه صبح ، استفاده بهینه و حداکثری از روشنایی طبیعی در روز ، شستشوی فیلتر و تجهیزات داخلی وسایل سرمایشی ، خاموش کردن ۱۵ دقیقه ای کولر در ساعت اوج مصرف ( ساعت ۱۴ الی ۱۵ عصر) رااز دیگر شیوه های مدیریت مصرف و جلوگیری قطعی های برق دانست. 

کشف ۱۸۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال طی هفته گذشته در گیلان

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در ادامه از کشف ۱۸۰ دستگاه ارز دیحیتال طی هفته گذشته اشاره کردو گفت: بر اساس پایش میزان و نحوه مصرف برق مشترکان و همچنین بازدیدهای دوره‌ای گروه‌های تست و بازرسی انشعاب‌های برق، در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی سایر مشترکان در چهار شهرستان تعداد ۱۸۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.

هنرمند از تحویل افراد متخلف جهت گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی خبر داد و افزود: با تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیرمجاز رمز ارز در استان با حضور دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی تاکنون حدود پنج هزار و ۴۰۰ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده‌اند.

به گفته او، شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز مراتب را به شماره ۱۲۱ اطلاع رسانی کرده تا از این طریق با شناسایی و جمع‌آوری این مراکز غیرمجاز ، به پایداری بیشتر شبکه برق بویژه در ایام تابستان کمک کنند.

گیلان با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار مشترک برق دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =