تنها بیمارستان تامین اجتماعی رشت جوابگوی بیمه‌شدگان نیست/ ساماندهی کارگران ساختمانی

حسن ایزدی در نشست روسای تشکل‌های کارگری با رئیس شورای اسلامی شهر، گفت: با توجه به افزایش جمعیت کارگری استان گیلان ضروری است که امکانات درمانی موجود نیز برای پاسخگوی به نیازهای درمانی بیمه‌شدگان گسترش یابد.

عصر کاسپین/ دبیر خانه کارگر گیلان گفت: مجموعه امکانات بیمارستانی ملکی تامین اجتماعی شهر رشت، بیمارستان ۲۰۰تختخوابی حضرت رسول (ص) است که به دلیل بالا بودن حجم متقاضیان، پاسخگوی نیاز مراجعان بومی و غیربومی نیست.

وی افزود: کمبود امکانات درمانی در مراکز ملکی تامین اجتماعی در حالی است که اخیر قیمت برخی داروهای مصرفی علارغم تاکید برخی مسئولان مبنی بر تغییر نکردن قیمت داروها افزایش یافته است و این نگرانی وجود دارد که در شش ماهه پایانی سال شاهد افزایش بیشتر قیمت داروها باشیم.

ایزدی از کمبود برخی داروهای خاص در مراکز ملکی سازمان خبر داد و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، مراکز ملکی سازمان مانند گذشته نگران افزایش قیمت دارو هستند و اگر دولت در زمان ممکن برای فراهم کردن این داروها تامین اعتبار نکند، دچار کمبود دارو خواهیم شد.

این فعال کارگری با اشاره به ساماندهی کارگران ساختمانی در شهر رشت افزود: از آنجا که حضور کارگران ساختمانی در سر چهارراه‌های شهر رشت، هم به دور از شأن و منزلت و شخصیت جامعه کارگری است و هم از طرفی این موضوع برای سیما و منظر شهری، نامطلوب است، از شورای شهر رشت می‌خواهیم موضوع طرح ساماندهی کارگران ساختمانی را پیگیری کنند.

ایزدی با تاکید بر اینکه شهرداری مکان مناسبی را برای استقرار کارگران در نظر بگیرد، با برشمردن مزیت‌های اجرای این طرح ساماندهی گفت: با اجرای این طرح، هم کارفرمایان و مردم راحت‌تر می‌توانند کارگران مورد نظر خود را در بخش‌های مختلف ساختمانی ازجمله، بنا، گچ کار، سنگ کار، برق کار، جوشکار، آرماتوربند و… پیدا کرده و هم شأن و منزلت کارگران تا حد زیادی حفظ می‌شود و از طرفی این کار به زیباسازی سیما و منظر شهری نیز کمک می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: اعضای شورای شهر پیگیری اجرای طرح احداث محل استقرار کارگران ساختمانی و ساماندهی کارگران را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 9 =