دستگیری عامل کلاهبرداری در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری فردی که با درج آگهی دروغین در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد ، در ماسال خبر داد. 

عصر کاسپین/ سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبر اظهار داشت::در پی شکایت یکی از شهروندان گیلانی مبنی بر اینکه برای خرید تلفن همراه دسته دوم به سایت دیوار مراجعه و فروشنده با هدایت وی به یک صفحه جعلی اینستاگرام پس از جلب اعتماد مبلغی بابت بیعانه دریافت و پس از آن دیگر پاسخگو نبوده موضوع در دستور این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی، متهم ۲۷ساله این پرونده را در شهرستان ماسال شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

این مسئول تصریح کرد: این پرونده تاکنون بیش از ۱۰ نفر شاکی در استان داشته و تعداد شاکیان همچنان در حال افزایش است، گفت: متهم پس از حضور در پلیس فتا همه چیز را انکار کرد اما پس از مشاهده ادله دیجیتال جمع آوری شده توسط پلیس به جرم خود اقرار  و انگیره خود از این عمل را مشکلات مالی عنوان کرد.

سرهنگ نقی‌مهر به شهروندان توصیه کرد: خریدهای اینترنتی خود را از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد انجام داده و  از پرداخت بیعانه قبل هرگونه خرید در فضای مجازی جداً خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا گیلان در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، آن را از طریق شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  مرکز فوریت های سایبری با ما در میان بگذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهارده =