رعایت شیوه نامه های بهداشتی در رشت به ۵۰ درصد رسید

فرماندار رشت با اشاره به روند کاهشی آمارهای کرونایی در این شهرستان، گفت: میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در رشت به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

عصر کاسپین/ علی فتح اللهی صبح دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا رشت با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان به بیش از ۵۰ درصد رسیده است، اظهار کرد: برای کنترل و مهار کرونا ویروس باید میزان رعایت‌ها به بیش از ۹۰ درصد برسد.

وی با تأکید بر اینکه بالا رفتن درصد رعایت پروتکل به کاهش شیوع این بیماری کمک می‌کند، گفت: در کنار رعایت پروتکل‌ها باید روند واکسیناسیون نیز تسریع شود تا جامعه هدف بیشتری در برابر کرونا واکسینه شوند.

فرماندار رشت در ادامه با اشاره به اینکه فاز دوم راه اندازی مراکز واکسیناسیون با همکاری و همراهی سپاه در شهرستان رشت در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: ۲۳ پایگاه در مساجد راه اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۷ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعالیت می‌کند که با اضافه شدن پایگاه‌های جدید تعداد مراکز به ۵۰ پایگاه خواهد شد.

فتح اللهی با بیان اینکه هم اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز بیمارستان‌های رشت از هزار و ۷۷ بیمار به ۹۲۶ بیمار رسیده است، گفت: این روند کاهش به معنای پایان و یا کنترل کرونا نیست بلکه همچنان باید شیوه نامه‌های رعایت شود.

وی با اشاره به آمارهای بستری‌های روزانه در رشت، افزود: بستری‌های روزانه از ۱۸۶ نفر هفته گذشته به تعداد ۱۴۰ نفر در روز رسیده است. در تعداد فوتی‌های نیز شاهد کاهش هستیم.

فرماندار رشت به حضور و مشارکت گروه‌های جهادی و بسیجیان در بیمارستان‌ها برای کمک به کادر درمان و پرستاران، ادامه داد: این افراد در پنج بیمارستان شهر رشت برای خدمات رسانی حضور یافته اند.

وی همچنین با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی در حوزه فعالیت اصناف، اضافه کرد: در هفته گذشته هزار و ۴۲۷ واحد صنفی تذکر دریافت کرده اند و ۳۴۴ واحد نیز تعهد کتبی و ۵۲ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شدند.

فتح اللهی به آمار واکسیناسیون گروه‌های سنی اعلام شده در رشت اشاره و اظهار کرد: تاکنون ۱۹۵ هزار نفر دِز اول و ۹۵ هزار نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + نه =