عرضه کنندگان خارج از شبکه نهاده دامی یارانه‌ای در املش نقره داغ شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های مسوولان است.

عصر کاسپین/ مرتضی امینی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان گفت: طی بازرسی و مشاهده تخلف در یکی از شرکت‌های تعاونی شهرستان املش، پرونده‌ای برای پیگیری موضوع در تعزیرات حکومتی شهرستان تشکیل شد.

امینی افزود: پس از محرز شدن تخلف شرکت تعاونی در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان، متهمان از حیث تخلف خرید و فروش خارج از ضوابط تعینی دولت به میزان ۳۰۰تن، احضار و پس از استماع دفاعیات بلاوجه آن‌ها، شعبه اتهام انتسابی را وارد دانسته و متخلفان را علاوه بر قطع دریافت هرگونه سهمیه نهاده دولتی به مجازات بیش از ۳۳ میلیارد ریال محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان بیان کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی از افزایش بازرسی‎ها و نظارت، کنترل و پایش‌های مستمر میدانی به منظور جلوگیری از عرضه خارج از شبکه کالاهای اساسی و اولویت‌دار در استان خبر داد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های مسوولان است.

امینی افزود: گشت مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان دستگاه‌های نظارتی بصورت روزانه بطور محسوس و غیر محسوس نسبت به انجام وظیفه در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند و مردم عزیز هم در صورت مشاهده تخلف خصوصا احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع، می‌توانند گزارشات خود را با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صمت و یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی در میان بگذارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در ادامه گفت با توجه به سیاست‌های سازمانی و ضرورت کنترل و نظارت هدفمند بر بازار با رویکردی پیشگیرانه گشت مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان دستگاه‌های نظارتی بصورت روزانه از مراکز تولید و توزیع کالاهای اساسی بازرسی به عمل می‌آورند.

محکومیت یک واحد مرغداری به اتهام عرضه خارج از شبکه در لاهیجان

وی همچنین گفت: یک واحد مرغداری در شهرستان لاهیجان که اقدام به خرید نهاده‌های دامی (ذرت و سویای یارانه‌ای) از اتحادیه تعاونی مرغداران استان را نموده بود ومتعهد به تحویل مرغ به نرخ مصوب دولتی گردیده بود، به تعهد خود عملل ننموده فلذا با مشاهده تخلف و گزارش اولیه توسط دستگاه‌های نظارتی، پرونده به به تعزیرات حکومتی لاهیجان ارسال شد.

امینی با بیان اینکه پرونده در شعبه اول تعزیرات حکومتی شهرستان لاهیجان رسیدگی و متخلف به شعبه احضار شد، تصریح کرد: پس از انجام تشریفات قانونی و احراز شدن تخلف، شعبه مربوطه این واحد مرغداری را مجازات بیش از ۳میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان یادآور شد: گشت‌های سیار مشترک تعزیرات حکومتی با دستگاه‌های نظارتی مرتبط به طور تمام وقت و با توجه به نیاز جامعه برای جلوگیری از هرگونه تورم انجام می‌شود.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در بازار کشور، خاطرنشان کرد: رعایت قوانین جاری از سوی تمامی تعاونی‌ها، مرغداری‌ها واحدهای صنفی به منظور جلوگیری از هرگونه بی‌ثباتی در بازار استان الزامی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =