صدور قبض با مبالغ بالا تنها برای ۲ درصد از مشترکین پرمصرف خانگی استان گیلان

0 8

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با حضور در خبر ساعت ۲۰ شبکه استانی باران به تشریح نحوه محاسبه بهای برق مصرفی و نحوه پرداخت قبوض برق پرداخت.

عصر کاسپین/ هنرمند ضمن تشکر از مردم شریف استان گیلان بجهت همراهی آنان با صنعت برق برای گذر از شرایط سخت تابستان سالجاری گفت: بنا بر تصویب هیئت وزیران در تمامی تعرفه های برق در سال ۱۴۰۰، افزایش ۷ درصدی بهای برق مصرفی اعمال شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای خرداد سالجاری نیز علاوه بر ۷ درصد مذکور، ۱۶ درصد افزایش برای مشترکین پرمصرف خانگی تعیین شده است که مجموعاً ۲۳ درصد افزایش را برای این دسته از مشترکین به وجود می آورد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در تشریح مشترکین پرمصرف خاطرنشان کرد: طبق الگوهای مصرف موجود در صنعت برق کشور، استان گیلان در منطقه گرمسیری ۴ قرار دارد و از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور مشترکین خانگی ملزم به استفاده تا ۴۰۰ کیلواتساعت مصرف برق در هرماه هستند و اگر از این آستانه مصرف ماهانه عدول کنند در زمره مشترکین پرمصرف قرار می گیرند.

هنرمند اضافه کرد: در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک برق داریم که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک خانگی هستند و مشترکین پرمصرف تنها ۱۵ درصد یعنی قریب به ۱۸۰ هزار مشترک را تشکیل می دهند که این آمار نشان دهنده ۵ درصد رشد در پرمصرف های خانگی نسبت به سال گذشته است.

وی با اشاره به گرمای زودرس هوا و تداوم گرما در طول روزهای تابستان که موجب افزایش مصرف برق شده است افزود: مشترکینی که دو برابر الگوی مصرف یعنی بیش از ۸۰۰ کیلواتساعت انرژی برق در ماه استفاده کنند باید مطابق نرخ آزاد قیمت برق یعنی ۸۲۰ تومان پرداخت کنند که در استان گیلان فقط ۲ درصد از مشترکین پرمصرف خانگی استان (حدود ۲۸ هزار مشترک) قبض برق با مبالغ بسیار بالا دریافت کرده اند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در همین راستا تاکید کرد: عدم رعایت الگوی صحیح مصرف، عدم استفاده از دمای آسایش لوازم سرمایشی، عدم استفاده صحیح از لوازم برقی در ساعات اوج مصرف و عدم استفاده مناسب از روشنایی روز منجر به افزایش چشمگیر مصرف برق و صدور صورتحساب هایی با مبالغ بالا برای این گروه از مشترکین خانگی که دوبرابر الگوی تعریفی مصرف داشته اند، شده است.

هنرمند گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با شناسایی مشترکینی که دو برابر الگوی مصرف یعنی بیش از ۸۰۰ کیلواتساعت انرژی برق در ماه مصرف داشته اند، بوسیله ارسال بروشورهای آگاه سازی مدیریت مصرف برق اقدام کرده است تا ضمن بهرمندی و بکارگیری آنها، مجدداً شامل پرداخت هزینه سنگین برق مصرفی نشوند.

وی تصریح کرد: تغییر تعرفه استان از منطقه گرمسیری ۴ به مناطق گرمسیری ۳ و۲ مستلزم ارسال اطلاعات سازمان هواشناسی و اطلاعات مشترکین به وزارت نیرو و همچنین اعمال تصمیم های کلان کشوری خواهد بود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در پایان اظهار داشت: توصیه ها و دستورات لازم برای اعمال نهایت مساعدت با مشترکین برای پرداخت بهای برق مصرفی به واحدهای زیر مجموعه با توجه به شرایط کرونایی و سختی های موجود در کشور صادر شده است تا مشترکین بتوانند قبوض برق را به صورت تقسیطی پرداخت کنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =