آماده باش جمعیت هلال احمر گیلان در پی بارش شدید باران

غلامی از آماده باش کامل جمعیت هلال احمر در پی بارش باران در این استان خبر داد و گفت: تلفن ندای امداد نیز با شماره۱۱۲ به صورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

عصر کاسپین/ «سیاوش غلامی» امروز (جمعه،۹مهر) در جمع خبرنگاران از آمادگی ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه هلال احمر در پی بارش باران در این استان گیلان خبر داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در استان گیلان برای کلیه کارکنان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان، آماده باش کامل اعلام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان به هماهنگی با ادارات مدیریت بحران شهرستان ها نیز اشاره کرد و افزود: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارند.

وی اظهار کرد: این بالگرد در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم است.

غلامی تصریح کرد: لجستیک جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز آمادگی دارد تا در صورت بارش احتمالی برف و باران در برخی از شهرستان های گیلان با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبان به مردم استان خدمات ارایه کنند.

 

وی همچنین بیان کرد: حدود ۱۸۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند.

علامی ادامه داد: سایر نیروهای داوطلب نیز در خانه های هلال و کارکنان جمعیت هم در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت.

غلامی با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

 
وی خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 5 =