آمادگی پست های برق برای بحران های جوی احتمالی

0 27

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: بارش های برف در سال های گذشته که متاثر از تغییر شرایط آب و هوایی بوده می تواند امسال هم تکرار شود و لزوم آمادگی برای مقابله با آن حتمی و ضروری است.

عصر کاسپین/ بهمن داراب زاده در جمع خبرنگاران، از آمادگی در بحران های جوی خبر داد و گفت: تجارب سال های گذشته نشان داده است که بارش های شدید جوی و مخصوصا برف می تواند باعث آسیب به خطوط و پست های برق شود و برق رسانی به مشترکان را با اختلال همراه کند.

وی افزود: بارش های برف در طی سال های ۸۳، ۸۶، ۹۵، ۹۶ و ۹۸ با توجه به نوع و مدت زمان بارش، نشان داده که این بارش ها بی ارتباط با تغییر شرایط آب و هوایی نبوده و بیانگر این است که این پدیده جوی هر چند سال یک بار و گاها زودتر تکرارپذیری دارد و باید برای بارش های احتمالی از آمادگی لازم برخوردار باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان اظهار کرد: شرکت برق منطقه ای گیلان برخوردار از ۷۲ پست برق و ۲۸۶۱ کیلومتر خط می باشد که در بارش های احتمالی می توانند آسیب پذیر باشند و باید از هم اکنون برای بارش های آتی برنامه ریزی کرد و با مقاوم سازی و سایر تمهیدات تاب آوری آن ها را افزایش داد.

داراب زاده ادامه داد: قرار گرفتن پست ها و خطوط در مناطق کوهستانی و جاه های صعب العبور و حتی مناطق جنگلی و شالیزارها که فاقد جاده دسترسی می باشند مشکل را دو چندان می کند و به طور حتم اگر علاج واقعه را قبل از وقوع آن نکرد با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به تجارب ارزنده شرکت در سال های گذشته در رویارویی با پدیده های سخت جوی، خاطرنشان کرد: احصای ماشین آلات، تجهیزات و منابع انسانی و شناسایی شرکت های پیمانکاری که پتانسیل و توانایی مدیریت با پدیده های سخت جوی را دارند باید از هم اکنون در دستور کار قرار گیرند تا در بحران ها جا نمانده و با آمادگی کامل اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =