انتقال جایگاه زباله سراوان به رودبار سبب ایجاد تنش اجتماعی می شود

0 18

حسن بلوری رئیس شورای شهرستان رودبار با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس شورای شهر رشت در خصوص انتقال جایگاه زباله سراوان به جنوب گیلان، اظهار کرد: این اقدام غیر کارشناسانه و غیر اصولی است.
عصر کاسپین/ وی با بیان اینکه شهرستان رودبار خود دچار معضل زباله است، تأکید کرد: شهرداری رودبار نیز به صورت جدی با این مشکل رو به رود است و به هیچ عنوان نمی‌تواند پذیرای زباله کل استان باشد.
رئیس شورای شهرستان رودبار با اشاره به اینکه زباله شهرهای شهرستان رودبار نیازمند ساماندهی است، افزود: رودبار سالیان سال است که در ساماندهی زباله شهرهای خود مانده است حال عده‌ای می‌خواهند بار دیگری بر روی دوش این شهرستان بگذارند.
وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان اجازه انتقال جایگاه زباله سراوان به جنوب گیلان را نمی‌دهیم، تصریح کرد: حل مشکل زباله شهرهای رودبار عزم ملی می‌خواهد و قرار بوده زمینی برای ساماندهی آن اختصاص یابد و به جد پیگیر این موضوع هستیم.
شورای شهر رشت برای حل معضل سراوان اقدام کارشناسانه کند.

بلوری با بیان اینکه رودبار ظرفیت پذیرش زباله گیلان را ندارد، گفت: اگر بتوانیم مشکل زباله شهرهای رودبار را حل کنیم گام مهمی برداشته‌ایم و نمی‌توانیم با پذیرش زباله استان معضل دیگری به این مشکل اضافه کنیم.
وی با اشاره به اینکه پذیرش و ساماندهی این حجم از زباله ممکن نیست و شهرستان رودبار توان این موضوع را ندارد، تصریح کرد: نه تنها مسئولان شهرستان بلکه مردم رودبار هم راضی این موضوع را نمی‌پذیرند که زباله گیلان به این شهرستان منتقل شود.

رئیس شورای شهرستان رودبار با بیان اینکه رودبار آب شرب، کشاورزی، معادن و دیگر ملزومات استان را تأمین می‌کند، گفت: گیلان از تمام امکانات و منابع رودبار بهره می‌برد اما دیگر اجازه نمی‌دهیم که محیط زیست و طبیعت با ارزش شهرستان رودبار با زباله استان تزئین شود.

بلوری با اشاره به حساسیت‌های ایجاد شده در خصوص شائبه‌های انتقال جایگاه زباله سراوان به جنوب گیلان، تصریح کرد: تحقق این شائبه‌ها و به واقعیت پیوستن آن موجب ایجاد تنش‌های اجتماعی می‌شود و به هیچ عنوان اجازه این کار را نمی‌دهیم.

وی همچنین خطاب به مسئولان شهری رشت بیان کرد: دوستان شورای شهر رشت قبل از هر گونه اقدامی باید با مطالعه دقیق و کارشناسانه در پی حل موضوع زباله سراوان باشند انتقال آن به جنوب گیلان راهکار مناسبی برای رفع این مشکل نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 12 =