برخورد با توزیع‌کنندگان موادمخدر در محورهای مواصلاتی استان گیلان با ابزارهای الکترونیکی تقویت می‌شود

0 4

ارسلان زارع صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر گیلان اظهار داشت: تغییر شیوه‌های مصرف موادمخدر به‌ویژه استفاده از روان‌گردان‌ها مقابله با این پدیده  را سخت‌تر می‌کند.

عصر کاسپین/ استاندار گیلان با بیان اینکه پیشگیری و مقابله باید در موازات هم با جدیت دنبال شود گفت: بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر ایثار خود را به نمایش گذاشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: قطعاً با پایین آمدن شدت کرونا و حضور بیشتر مسافران توجه بیشتر به تفرجگاه‌ها، جمع‌آوری توزیع‌کنندگان خُرد موادمخدر و پاکسازی مناطق آلوده ضرورت دارد.

زارع به اثرات خوب طرح تشدید برخورد با توزیع‌کنندگان خُرد موادمخدر در مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: باید با بهره‌گیری از ابزارهای الکترونیکی و نظارتی، پایش محورهای مواصلاتی استان گیلان تقویت شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان همچنین بر ضرورت نظارت مجموعه جهاد کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا برای جلوگیری از زراعت خشخاش و شاهدانه در اراضی استان گیلان تأکید کرد.

وی با اشاره به بسترسازی برای آغاز آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها از آبان ابراز داشت: نیروی انتظامی برای رصد محیط اطراف مدارس و اجرای طرح برخورد با خرده‌فروشان به طور مؤثر برنامه‌ریزی کند.

استاندار گیلان تصریح کرد: برای برگزاری نمایشگاه‌های محله‌محور پیشگیرانه باید از انگیزه خوب و پشتکار سازمان‌های مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر استفاده بهینه و حمایت شود.

زارع با تأکید بر لزوم اجرای طرح یاریگران زندگی همزمان با آموزش حضوری مدارس و مشارکت فعالانه سمن‌ها افزود: گیلان باید با توجه به پتانسیل بالای موجود در استان در اجرای طرح‌های مبتنی بر تحقیقات علمی پیش‌رو باشد.

در این نشست دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گزارشی از روند تجهیز و راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ با ظرفیت ۲۵۰ نفر توسط مدیرکل بهزیستی و سرپرست شهرداری رشت ارائه کرد.

همچنین گزارشی از فعالیت مراکز متادون درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی و اقدامات انجام شده در حوزه ایجاد نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد توسط مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری ارائه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =