سخنگوی علوم پزشکی گیلان: واکسن نزدن برخی افراد سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد

0 17

فردین مهرابیان در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت واکسینه شدن مردم طبق تاکیدات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: ستاد ملی کرونا تاکید به واکسیناسیون افراد دارد به دلیل اینکه عدم واکسینه شدن همواره مشکلاتی برای خود مردم ایجاد می‌کند.

عصر کاسپین/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه داشتن کارت واکسن برای بهره‌مندی از خدمات ضروری است تصریح کرد: واکسن نزدن علاوه بر اینکه سلامت فرد و خانواده را تهدید می‌کند زمینه تهدید سلامت عمومی را هم فراهم می‌کند و آن‌‌ها که تاکنون واکسن نزده‌اند حتماً براساس دستورالعمل واکسینه شوند.

مهرابیان با اشاره به ترس عده‌ای از زدن واکسن گفت: واکسن‌های موجود قبلاً آزمایش‌های بالینی را گذرانده‌ و در مقابل بیماری‌ها، ایمنی نسبی ایجاد می‌کنند بنابراین همه واکسن‌ها می‌تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد و اگر پس از زدن واکسن هم به بیماری مبتلا شوند نوع خفیف بیماری را می‌گیرند.

وی افزود: آمارها نشان داده است که شدت بیماری در افرادی که واکسینه نشدند به مراتب بیشتر از افرادی است که واکسینه شدند حتی افرادی که واکسن آنفلوآنزا می‌زنند اگر مبتلا به بیماری شوند یقیناً بیماری آن‌ها خفیف‌تر خواهد بود و در مورد کرونا  نیز همینطور است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان گیلان تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۷ نفر بیمار جدید نیز بستری شدند.

مهرابیان ابراز داشت: ۷۶ نفر از بیماران بستری در بخش ICU یا بخش مراقبت ویژه بستری هستند و از این تعداد ۱۳ نفر بیمار جدید در ICU بستری شدند و ۸۶ نفر از بیماران بستری نیز متاسفانه بدحال هستند و شرایط جسمی خوبی ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =