سیدحسین رضویان: اگر منافع مردم رشت را در خطر ببینم ، هرگز اسیر مصالحه نخواهم شد

0 43

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در نشست هم اندیشی با گروههای مردم نهاد بر ضرورت بهره‌گیری از همکاری و مشارکت اجتماعی شهروندان در حل مسائل و موضوعات شهر تاکید کرد.
سید حسین رضویان در نشست هم اندیشی با گروههای مردم نهاد رشت، ضمن قدردانی از تلاش ها و فعالیتهای آنان، اظهار داشت: این گروههای مردم نهاد اند که برای تحقق مدنیت و توسعه در عالیترین سطح مشغول فعالیت هستند.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری افزود:مسائل اصلی شهر رشت زنجیره به هم پیوسته ای هستند که از ناپدید ترین نقطه تا پدیدارترین آنرا در بر می گیرد.
وی در ادامه گفت: چطور می توانیم بگوییم آینده رشت، آینده ایران است؟ سلامت رشت، سلامت ایران است و اگر رشت آسیب ببیند حیثیت بین المللی کشور در تالاب عینک و تالاب انزلی آسیب می بیند؟
چطور این مسائل را به گوش کشور برسانیم؟ هیچ مسئولی بدون کمک رسانه ها از این مهم برنمی آید.
سیدحسین رضویان با بیان اینکه رشت خاستگاه طبقه متوسط است گفت: یکی از دلایلی که عموما مدیریت در رشت موفق نمی شود این است که مدیریت متناسب با علائق و خواست این طبقه اجتماعی عمل نمی کند در این میان NGO ها کاتالیزور و تسهیل گر روابط طبقه متوسط و کانون قدرت هستند.
عضو شورای شهر در ادامه گفت: می خواهم درخواست کنم فرض کنید جای رضویان بر این صندلی نشسته اید، چه کار برای این شهر می کردید؟ فرض کنید رضویان یکی از اعضای NGO شما است و از او چه می‌خواستید؟ اگر قرار است زباله جمع کنیم بگوئید کنار شما هستم. اگر قرار است در قایق نشسته و رودخانه و منابع آبی را تمیز کنیم من کنار شما هستم اگر قرار باشد در خیابان باشیم و کاری اجتماعی انجام دهیم با شما هستم و در این باره یقین بدانید یازده عضو شورا همراه خواهند بود.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری اظهار داشت: هیچ چیز من را بیش از آن خوشحال نمی کند که ببینم گوشه ای از شهر ما شبیه نقطه ای آباد و مترقی از شهرهای دیگر کشورها شده و در مسیر توسعه گام برداشته است و از شما میخواهم کمک کنید تا اتفاقی که میبایست برای رشت بیفتد رخ دهد.
وی در پایان با بیان اینکه اگر در موضوعی منافع مردم شهر رشت را در خطر ببیند، هرگز اسیر مصالحه نخواهم شد، گفت: متعهد میشوم که در این مسند تنها نماینده مردم هستم و در کنار یکایک آنانی که میخواهند رشت به جایگاه واقعی اش برسانند.
گفتنی است در این نشست رامین شیرعلی پور دبیر شبکه تشکل های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان، پیمان بازدیدی از موسسه سرزمین ایده آل ما ، تهمینه شمشادی ازجمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، زهرا جنسی از جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان، طاهره صبوری از موسسه بوم پژوهش گیلان پاک و نسیم طواف زاده از موسسه سبزکاران بالان به بیان مطالت پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 9 =