۸۲ درصد جامعه هدف در استان گیلان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند

0 6

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۸۱.۶ درصد جامعه هدف در استان گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

عصر کاسپین/ فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کنار واکسیناسیون که با سرعت در گیلان در حال انجام است رعایت موازین بهداشتی می‌تواند نگرانی ما از آغاز پیک ‌بعدی کرونا را به حداقل برساند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تزریق دز نخست واکسن به ۸۱.۶ درصد جامعه هدف در گیلان خبر داد و گفت: ۳۴.۳ درصد جامعه هدف در گیلان هر دو دز و ۷۷ درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال دز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مهرابیان گفت: دز سوم واکسن طبق دستور وزارت برای کارکنان بهداشت و درمان که در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی هستند و همچنین افرادی که نقض سیستم ایمنی دارند در بازه زمانی مقرر تزریق می‌شود؛ فاصله دز دوم تا سوم ۶ ماه است.

وی با تشریح آخرین وضعیت آمار بیماران کرونایی در استان گیلان ابراز داشت: ۳۵۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۱۰۳ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در گیلان افزوده شده‌اند.

مهرابیان خاطرنشان کرد: همچنین ۷۲ نفر از بیماران کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۹ نفر از این تعداد به تازگی به این بخش منتقل شدند؛ وضعیت ۷۳ بیمار وخیم‌ گزارش شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 7 =