۱۴۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از سرقت تجهیزات برق در گیلان

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به عواقب ناگوار سرقت تاسیسات و شبکه‌های برق از وارد آمدن ۱۴۰ میلیارد ریال خسارت به تجهیزات این شرکت خبر داد.

عصر کاسپین/ “محمد اسماعیل هنرمند” با اشاره به اینکه سرقت تجهیزات شبکه‌های توزیع برق به یکی از مشکلات اساسی این صنعت مبدل شده است، گفت: این ناهنجاری اجتماعی نه تنها به این صنعت زیربنایی مستقیماً آسیب‌های جدی می‌رساند بلکه به مشترکان و تولیدات کشاورزی، صنعتی، تجاری و به طور کلی افراد جامعه نیز زیان‌های عمده ای وارد می‌سازد.
هنرمند اظهار داشت: متاسفانه در همه مناطق استان شاهد افزایش رو به رشد سرقت تجهیزات از شبکه های توزیع برق هستیم و این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیر و قابل ملاحظه‌ای داشته است به نحوی که در شش ماهه نخست سال جاری به‌رغم اقدامات نظارتی و پیشگیرانه ۷۲۰ فقره سرقت سیم گزارش و ثبت شده که این امر خسارتی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال به تاسیسات شرکت وارد آورده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: با لحاظ به شرایط حاد کرونایی کشور و همچنین اجرای محدودیت‌های اجتماعی موجود وقوع این تعداد فقره سرقت در بازه زمانی شش ماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با ۴۲۰ فقره سرقت در طول سال ۱۳۹۹ جمعاً به میزان ۱۸ هزار و ۴۱۸ کیلوگرم و ارزشی معادل ۳۷ میلیارد ریال این  شرکت را با چالش و حساسیت جدی نسبت به مقوله سرقت شبکه های توزیع برق مواجه ساخته است.
وی همچنین  با اشاره به اجرای اقدامات پیشگیرانه جهت کاهش سرقت ها و افزایش پایداری شبکه اضافه کرد : اجرای طرح های جهادی تعویض شبکه‌های سیمی فرسوده با کابل خودنگهدار و همچنین استفاده از بست‌های ضد سرقت شبکه فشار ضعیف و پست‌های هوایی و نیز ایمن سازی درب پست های توزیع و ایجاد گشت‌های تلفیقی از جمله این اقدامات بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =