توضیحات شهردار لاهیجان درباره آخرین وضعیت پرونده جزیره و هتل اعظم لاهیجان

0 26

شهردار لاهیجان با قدردانی از حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان و بهروز آهنگی رئیس دادگستری لاهیجان ابراز امیدواری نمود با حمایتهای دستگاه قضا، پرونده جزیره و هتل اعظم هرچه سریعتر ختم به خیر شو.

عصر کاسپین/  رضا زنده دل در جلسه شورای اسلامی شهر لاهیجان با اشاره به حضور رئیس کل دادگستری گیلان در لاهیجان و بازدید از جزیره استخر و پروژه هتل اعظم، اظهار داشت: یکی از کارهای خوب شورای دور پنجم پیگیری تعیین تکلیف جزیره لاهیجان بوده که پنج دانگ آن در دور قبلی شورا خریداری شد.

وی افزود: سرقفلی جزیره در سال ۷۲ توسط شهردار وقت واگذار شده بود و بر اساس قانون بین مالک و مستأجر چنانچه مالک بخواهد تجدید بنا کند می‌تواند مستأجر را خارج کند و شهرداری با استفاده از این قانون توانست سرقفلی جزیره را آزاد کند و بر این اساس ۵ دانگ جزیره پس گرفته شد و یک دانگ باقیمانده نیز به علت اینکه دارای یک قرارداد مجزا بود به مرحله تجدید نظر کشیده شد.

خرید آنلاین کانسیلر مایع-X-56845 ایزابل دپونت از خانومی

مشاهده و خرید

تبلیغ

زنده دل در خصوص پرونده حقوقی هتل اعظم اظهار داشت: زمین ملکی شهرداری با هدف سرمایه‌گذاری جهت ایجاد هتل در بهترین نقطه شهر در منطقه شیخ زاهد در اختیار یک شرکت سرمایه‌گذاری قرار گرفت و به دلیل بد عهدی شرکت طرف قرارداد، این پرونده در محاکم قضایی مطرح گردید. متأسفانه تا کنون به دلیل نحوه نادرست تنظیم قراداد مشترک و اختیارات ضعیف و در حد اندک که برای شهرداری در آن قرارداد ملحوظ شده، امکان فسخ قرارداد به طور قانونی وجود نداشت و سال‌ها این پرونده در محاکم قضایی مطرح بوده و تعیین تکلیف نشده است.

وی گفت: هفته گذشته ملاقاتی با رئیس کل دادگستری گیلان داشتیم و ایشان امروز در لاهیجان حضور یافتند و از جزیره لاهیجان و پروژه هتل اعظم که سال‌ها در گیر مسایل حقوقی بوده بازدید کردند.

زنده دل افزود: در این بازدید رئیس دادگستری لاهیجان با توجه به اینکه اشراف کامل به پرونده داشتند توضیحاتی در خصوص جزیره و پروژه هتل اعظم در حضور رئیس کل دادگستری گیلان ارائه نمودند و فرمودند شخصا پیگیر این پرونده خواهم شد.

وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با جدیت پیگیر تعیین تکلیف جزیره و پرونده حقوقی هتل اعظم خواهد بود و تا رسیدن شهروندان به حق و حقوق قانونی خود کوتاه نخواهند آمد.

شهردار لاهیجان با قدردانی از حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان و بهروز آهنگی رئیس دادگستری لاهیجان ابراز امیدواری نمود با حمایتهای دستگاه قضا، پرونده جزیره و هتل اعظم هرچه سریعتر ختم به خیر شود و حق عمومی مردم به آنان بازگردانده شود و مسئولینی که در پرونده جزیره و هتل اعظم کوتاهی کردند و موجب ضر و زیان شهرداری و تضییع بیت المال شدند، مورد پیگرد کیفری قرار گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =