شمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان تصاعدی شد

0 10

روند افزایشی شمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان که از هفته‌های گذشته آغاز شده همچنان به شکل تصاعدی ادامه دارد.

عصر کاسپین/ همچنان شاهد روند افزایشی شمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان هستیم و طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۴۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

همچنین ۱۵۰ بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند که ۵۵ نفر از این تعداد بیماران کرونایی حال مساعدی نداشته و بدحال هستند.

لازم به ذکر است که این افزایش ۳ برابری آمار نسبت به دو هفته گذشته طی یک هفته و به سرعت اتفاق افتاد و دلیل آن را می‌توان شدت سرایت بالای سویه امیکرون کرونا دانست؛ شمار کل بستری‌شدگان کرونایی گیلان در دو هفته گذشته ۱۱۸ نفر بود.

بیشتر بخوانید

تاخت و تاز امیکرون در استان گیلان آمار بستری‌شدگان کرونایی را ۳ برابر کرد

شمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان ۳ برابر شد

۵ شهرستان گیلان به رنگ قرمز کرونایی درآمد

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر ۵ شهرستان گیلان شامل شهرستان‌های رودبار، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه و ماسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و آمار مبتلایان کرونایی بالایی دارند.

همچنین  ۱۲ شهرستان استان اعم از شهرستان‌های املش، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش، آستارا، سیاهکل، رودسر، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت و فومن نیز در رنگ‌بندی نارنجی کرونایی هستند و احتمال تغییر رنگ به قرمز را دارند.

اگرچه موج ششم کرونا با سرعت بسیار بیشتری نسبت به ۵ پیک قبلی کل کشور و به تبع استان گیلان را درگیر خود کرد اما خوشبختانه با پوشش‌دهی بالای واکسیناسیون در گیلان شاهد کاهش شدت علائم این سویه در مبتلایان بودیم.

البته شایان ذکر است که انجام واکسیناسیون کرونا به هیچ عنوان سد محکمی در برابر هیچ یک از سویه‌های کرونا نبوده و تنها علائم بیماری را کاهش می‌دهد و در سایه آن شاهد کاهش آمار بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خواهیم بود.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد مردم استان دز نخست واکسن کرونا، بیش از ۹۰ درصد دز دوم و بیش از ۳۰ درصد جمعیت استان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =