۱۲ راه مهم و حیاتی برای این که از پیک “امیکرون” نجات پیدا کنیم

0 50

امیکرون، هر چند علائم شدیدی بروز نمی دهد ولی اصطلاحاً آب زیرکاه است؛ یعنی اگر بی توجهی کنید، ممکن است زمانی به خود بیایید که ویروس پیشرفت کرده و کار درمان سخت تر شده است.

عصر کاسپین/ پس همان اول کار، دارو بگیرید و به ویروس حمله و کارش را یکسره کنید. این هشدار را جدی بگیرید که با شیوع امیکرون در کشور، میزان فوتی ها نسبت به چند هفته قبل ۴ برابر شده و می رود که دوباره سه رقمی شود. پس امیکرون هم مرگبار است…کیت های موجود، بین ۵۰ تا ۶۵ درصد قدرت تشخیص امیکرون را دارند؛ یعنی اندازه شیر یا خط یا حداکثر ۱۵ درصد بهتر از آن!
“امیکرون” سویه غالب کرونا شده و اکثر خانواده های ایرانی درگیر این بیماری شده اند. بنابراین علاوه بر تاکید مکرر بر استفاده از ماسک در فضاهای عمومی و رعایت فاصله اجتماعی چند نکته مهم و حیاتی را با هم مرور می کنیم تا انشاء الله از این پیک نیز به سلامت رد شویم:

۱ – طبق پیش بینی سازمان بهداشت جهانی، حداقل نیمی از مردم کره زمین، درگیر ویروس امیکرون خواهند بود.

بنابراین هرگونه علائم سرماخوردگی را حتی با” تست منفی کرونا” به حساب امیکرون بگذارید.

در جریان باشید که کیت های موجود قادر به تشخیص کامل امیکرون نیستند. بنابراین سرخود تست ندهید و بی خود هزینه نکنید. به احتمال قوی جواب تست تان منفی خواهد شد و این در حالی است که ویروس در بدن شماست.

کیت های موجود، بین ۵۰ تا ۶۵ درصد قدرت تشخیص امیکرون را دارند؛ یعنی اندازه شیر یا خط یا حداکثر ۱۵ درصد بهتر از آن!

لذا بدون نیاز به تست و اسکن ریه، به پزشک مراجعه کنید و داروهای تجویزی را درست و دقیق مصرف کنید.

امیکرون، هر چند علائم شدیدی بروز نمی دهد ولی اصطلاحاً آب زیرکاه است؛ یعنی اگر بی توجهی کنید، ممکن است زمانی به خود بیایید که ویروس پیشرفت کرده و کار درمان سخت تر شده است. پس همان اول کار، دارو بگیرید و به ویروس حمله و کارش را یکسره کنید.

این هشدار را جدی بگیرید که با شیوع امیکرون در کشور، میزان فوتی ها نسبت به چند هفته قبل ۴ برابر شده و می رود که دوباره سه رقمی شود. پس امیکرون هم مرگبار است.

۲ – مدام با آب نمک رقیق (۹ گرم نمک+یک لیتر آب) غرغره کنید و داخل بینی را بشویید (تا آب از درون بینی به حلق برسد).
این کار هم برای جلوگیری مفید است و هم برای تسریع درمان.
می توانید یک پارچ یا بطری آب نمک تهیه کنید و همه اعضای خانواده را موظف کنید هر روز یک بار بینی و گلوی خود را با آن شست و شو دهند. (به ویژه بعد از این که از بیرون خانه آمدند).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 10 =