بهره مندی اهالی دو منطقه شهری و روستایی شهرستان املش از طرح جهادی احداث کابل خودنگهدار

0 13

طی آیینی با حضور مختار رضایی فرماندار شهرستان املش و محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل توزیع برق گیلان، طرح اصلاح و جایگزینی ۲ هزار متر شبکه سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار با صرف هزینه ۴۰۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

عصر کاسپین/ درحاشیه این مراسم رضایی فرماندار املش گفت: تلاش های کارکنان مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برای خدمت رسانی به مردم شایسته تقدیر است و امیدواریم با تامین منابع مالی لازم و رفع موانع موجود ، خدمت رسانی در این حوزه با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

همچنین محمد اسماعیل هنرمند در این آیین اظهار داشت: شبکه های شهرستان املش همزمان با کل استان درحال بهسازی و مقاوم سازی می باشد و امیدواریم با تامین منابع مالی لازم کل شبکه های برق فرسوده استان با کابل خودنگهدار جایگزین شود.

وی افزود: امروز و با هدف رفع ضعف برق و تقویت برق اهالی دو منطقه از جمله منطقه روستایی علی آباد، با اعتباری معادل ۴۰۰۰ میلیون ریال دو هزار متر کابل خودنگهدار احداث و جایگزین شبکه های فرسوده شد.

هنرمند تاکید کرد: در سال ۱۳۹۹ و در کل شهرستان املش قریب به ۲۴ کیلیومتر کابل خودنگهدار با اعتباری حدود ۳۶ میلیارد ریال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت و در سالجاری نیز تا کنون قریب به ۹ کیلومتر کابل خودنگهدار با اعتباری بیش ۱۳ میلیارد ریال برای رفاه حال مشترکین منطقه مورد احداث قرار گرفته است و برنامه پیش بینی شده برای سالجاری درصورت تامین نقدینگی لازم ۲۵ کیلومتر می باشد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: مناسب ترین نوع شبکه با توجه به نوع اقلیم استان گیلان، کابل خودنگهدار است که مقاومت بسیار بالایی در برابر بلایای طبیعی دارد و علاوه بر این مزایای دیگری همچون کاهش سرقت شبکه های توزیع برق، رفع اتصالات ناشی از شرایط آب و هوایی استان گیلان و جلوگیری از شاخه زنی درختان در معرض اتصال به شبکه ، افزایش ایمنی در هنگام کار بر روی خطوط و کاهش خسارتها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی و راحتتر بودن فعالیت های مرتبط با استمرار در ارائه سرویس به مشترکین دارد.

هنرمند تصریح کرد:  مجموعه تلاش های شرکت توزیع برق گیلان، تامین برق مطمئن برای شهروندان به ویژه در زمان وقوع بحران های جوی است و لازمه این کار مقاوم سازی شبکه های توزیع برق در نقاط مختلف شهری و روستایی استان می باشد.

وی اضافه کرد: هدف اصلی و نهایی شرکت حرکت به سوی پاسخگویی بهتر به مشترکین و افزایش کیفیت خدمت رسانی است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: بدون همراهی مشترکین محترم پایداری شبکه های توزیع برق در تمام فصول سال امکان پذیر نمی باشد و ضروری است مردم شریف استان با اعمال راهکارهای ساده از جمله مدیریت لوازم سرمایشی منازل و محل کار، استفاده صحیح از لوازم روشنایی و عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات پیک به پایداری شبکه های برق استان کمک کنند.

محمد‌اسماعیل هنرمند استفاده از امکانات فضای مجازی در ایام کرونایی را ضروری خواند و تاکید کرد: سامانه برق ایران (برق من ) کوتاهترین راه برای رفع مشکلات و اعلام خاموشیها  محسوب می شود برای تحقق این مهم، مشترکین می توانند با  مراجعه به سایت شرکت به آدرس  www.gilanpdc.irیا کافه بازار، بانصب این اپلیکیشن  جامع  و کار بردی از مزایای آن  استفاده کنند.

گفتنی است طرح احداث کابل خودنگهدار در کوچه داداشی و منطقه علی آباد با فعالیت ۹ اکیپ عملیاتی اجرایی شد و محمد سیرتی سرپرست توزیع برق شهرستان املش و جمعی دیگر از مقامات این شهرستان نیز در محل اجرای پروژه مذکور حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 2 =