تأمین اجتماعی گیلان: کیفیت و دقت آزمایش‌ها با تجمیع آزمایشگاه‌ها افزایش‌یافته است

0 24

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با اشاره به طرح برخی دغدغه‌ها مبنی بر کاهش کیفیت آزمایش‌ها با تجمیع آزمایشگاه‌ها، گفته است با این اقدام نه‌تنها کیفیت و دقت آزمایش‌ها در آزمایشگاه‌های پیشرفته و مرجع افزایش‌یافته بلکه در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شده است.

عصر کاسپین/ به گفته دکتر حسین ابراهیمی، مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان، تاکنون در راستای اجرای این طرح، دو آزمایشگاه در رشت، آزمایشگاه‌های آستارا، تالش، لوشان، لنگرود و لاهیجان به‌صورت کامل و آزمایشگاه‌های درمانگاه‌های فومن و انزلی به‌صورت نسبی تجمیع شده‌اند.

به گفته مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان، طرح تجمیع آزمایشگاه‌ها در کل دنیا انجام می‌شود و در ایران نیز این طرح از مدت‌ها شروع‌شده و باید به اتمام برسد.
ابراهیمی با اشاره به هزینه‌های گزاف نگه‌داری آزمایشگاه‌ها، می‌گوید که هزینه نگه‌داری آزمایشگاه‌های بسیار زیاد است در حالیکه آزمایشگاه‌های مرجع و بزرگ جدیدتر و پیشرفته‌تر هستند.

به گفته ابراهیمی، برخلاف آنچه منتقدین طرح تجمیع آزمایشگاه‌ها مدعی هستند، در این طرح سوای اینکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود، نمونه‌گیری و نتایج آزمایش با دقت، سرعت و کیفیت بیشتری انجام‌شده و ماحصل آن، افزایش رضایتمندی بیماران و همچنین منتفع شدن کارکنان از منابع درآمدی بیشتر است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان این نکته را هم متذکر شده که در راستای تجمیع آزمایشگاه درمانگاه‌ها، مردم هیچ‌گونه سرگردانی را نخواهند داشت لذا همه آزمایش‌ها در درمانگاه‌ها گرفته می‌شود و تنها تفاوت انتقال نمونه به آزمایشگاه مرجع هست که این کار نیز توسط تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود.

وی همچنین در خصوص ادعای برخی‌ها مبنی بر اینکه در فرایند جابه‌جایی و انتقال، نتایج آزمایش‌ها نیز تغییر خواهند کرد، گفته که جابه‌جایی نمونه با تجهیزاتی که اکنون در دسترس هست، تأثیری در نتایج نمونه‌ها ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 9 =